Menu kategorii
 • Zaokrąglone rogi okien zaczynają być implementowane w systemie Windows 10

  Zaokrąglone rogi okien zaczynają być implementowane w systemie Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:04
  18.01.2021
  2104 wyświetlenia

  W ramach nadchodzącej aktualizacji Sun Valley zmienia się interfejs Windows 10, który nabiera zaokrągleń charakterystycznych dla Centrum akcji, menu Start i innych elementów Windows 10X. Sun Valley, nazywany ponoć wewnętrznie "Windows 10++", jest kolejnym etapem ewolucji Fluent Design System. Niektóre jego elementy zdołały już przeniknąć do aplikacji, takich jak Teams czy Alarmy i zegar. Teraz czas na ich implementacje w samym systemie Windows 10.

  Wszystko wskazuje na to, że w kompilacjach rozwojowych Windows Insider testowany jest prototyp nowej flagi, która "wygładzi rogi okien", wliczając w to menu Start i aplikacje UWP. Flaga nosi nazwę RoundedWindowCornersPrototype, a jej zadaniem jest pozbycie się ostrych krawędzi i wprowadzenie mocno wyczekiwanej, wygładzonej estetyki. Zmiana ta jest bardzo subtelna i póki co obejmuje tylko "nowoczesne" obszary, takie jak menu Start, preinstalowane aplikacje, Centrum akcji czy Ustawienia. Na razie pod znakiem zapytania stoi kwestia klasycznych okien, np. Eksploratora plików czy aplikacji Win32.

  Windows 10

  Zmiany te, choć na tle zasad estetycznych Fluent Design i Sun Valley są czymś nowym, to w nieco innej formie występowały już wcześniej — w Windows 7 czy nawet na macOS. Bezpośrednio są jednak spowinowacone z Windows 10X, który wprawdzie nie jest tyle innym systemem, co raczej wariantem Dziesiątki, jednak jego UX mocno różni się od desktopowej klasyki. Rozwiązania stylu i interfejsu opracowane dla Windows 10X wydają się teraz nadawać ton całej rodzinie produktów Microsoftu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2021/01/18/new-leak-details-windows-10-update-with-modern-design-overhaul/

  Polecamy również w kategorii Windows 10