Menu kategorii
 • Aktualizacje zabezpieczeń Windows 8.1 i 7 w czerwcowym Patch Tuesday

  Aktualizacje zabezpieczeń Windows 8.1 i 7 w czerwcowym Patch Tuesday

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:40
  09.06.2020
  1648 wyświetleń

  Dziś wypada drugi wtorek miesiąca, który w kalendarium Microsoftu nazywany jest Update Tuesday. Tradycyjnie aktualizacje skupione na bezpieczeństwie docierają do większości wspieranych wersji Windows. W poprzednim artykule opisywaliśmy zmiany w Windows 10. Teraz sprawdzimy, co nowego w starszych wersjach systemu — Windows 7, Windows 8.1 i wydaniach Server.

  Windows 8.1 i Windows Server 2012 R2: zmiany w aktualizacji KB4561666

  • Rozwiązano problem uniemożliwiający użytkownikom aktualizację plików .msi z folderu sieciowego.
  • Aktualizacje zabezpieczeń dla: platformy i struktury aplikacji systemu Windows, jądra systemu Windows, składnika Microsoft Graphics, kompozycji i wprowadzania danych w systemie Windows, nośników w systemie Windows, powłoki systemu Windows, infrastruktury Windows Cloud, składnika Windows Fundamentals, serwera plików Windows i klastrowania, usług pamięci hybrydowej Windows i aparatu bazy danych Microsoft JET.

  Nie odnotowano żadnych problemów z tą aktualizacją.

  Windows 7 SP1 i Windows Server 2008 R2 SP1: zmiany w aktualizacji KB4561643

  • Rozwiązano problem uniemożliwiający użytkownikom aktualizację plików .msi z folderu sieciowego.
  • Aktualizacje zabezpieczeń dla: platformy i struktury aplikacji systemu Windows, jądra systemu Windows, składnika Microsoft Graphics, kompozycji i wprowadzania danych w systemie Windows, nośników w systemie Windows, powłoki systemu Windows, infrastruktury Windows Cloud, składnika Windows Fundamentals, pamięci i systemów plików systemu Windows, serwera plików Windows i klastrowania, usług pamięci hybrydowej Windows i aparatu bazy danych Microsoft JET.

  Odnotowano jeden znany problem z tą aktualizacją:

  • Po zainstalowaniu tej aktualizacji i ponownym uruchomieniu urządzenia może zostać wyświetlony komunikat o błędzie „Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows. Wycofywanie zmian. Nie wyłączaj komputera”. Aktualizacja może być wyświetlana jako Niepowodzenie w obszarze Historia aktualizacji. Problem może wystąpić w dwóch przypadkach:
   • Jeśli ta aktualizacja jest instalowana na urządzeniu z wersją, która nie jest obsługiwana w ramach programu ESU. Aby zapoznać się z pełną listą obsługiwanych wersji, zobacz KB4497181.
   • Jeśli nie masz zainstalowanego i aktywowanego klucza dodatków MAK aktualizacji ESU.
   Istnieje obejście problemu: Jeśli zakupiono klucz ESU i napotkano ten problem, upewnij się, że zastosowano wszystkie wymagania wstępne i że klucz został aktywowany. Więcej informacji na temat aktywacji można znaleźć w tym wpisie na blogu. Aby uzyskać informacje na temat wymagań wstępnych, zobacz sekcję „Jak uzyskać tę aktualizację” tego artykułu.

  Aktualizacje (miesięczne pakiety zbiorcze) można też pobrać w wersjach zawierających tylko łatki bezpieczeństwa (tylko aktualizacja zabezpieczeń). Dla Windows 7 jest nim KB4561669, dla Windows 8.1 — KB4561673.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://support.microsoft.com/en-us/help/4561666

  Polecamy również w kategorii Windows 8