Aktualizacja Skype dla inteligentnych telewizorów Samsunga

Aktualizacja Skype dla inteligentnych telewizorów Samsunga

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
15:49
17.01.2015
2786 wyświetleń

Microsoft ogłosił wydanie nowej wersji Skype dla inteligentnych telewizorów Samsunga. Ciężka praca obu firm w sposób bezpośredni przełożyła się na znaczną poprawę komfortu korzystania z aplikacji na modelach z serii HU9000. Urządzenia te zostały oficjalnie zaprezentowane w 2014 roku i cechowały się zakrzywionym ekranem, wyświetlającym obraz w jakości Ultra High Definition.

Aktualizacja dostarcza znacznych usprawnień w zakresie kompresji przesyłanego obrazu oraz wprowadza wsparcie dla wideorozmów w jakości FHD (Full High Definition). Nowe funkcje wymagają dostępu do szerokopasmowego łącza o przepustowości co najmniej 1 Mb/s. Nowa wersja Skype dodaje również możliwość jednoczesnego prowadzenia dwóch konwersacji wideo. W tym celu zaleca się posiadanie łącza o prędkości pobierania 2 Mb/s i wysyłania 512 Kb/s.

Skype zostanie zaktualizowany do wersji 4.0 w sposób automatyczny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to ręcznie. W tym celu należy przejść do menu telewizora, odszukać kategorię Support, wybrać zakładkę Software Update i użyć opcji Update Now. Po pomyślnym ukończeniu aktualizacji aplikacja przywita użytkownika samouczkiem, który zaprezentuje wszystkie nowe funkcje i wskaże jak z nich skorzystać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-releases-skype-40-along-with-free-group-video-calling-for-samsung-smart-tvs

Polecamy również w kategorii Skype