ASUS pokazuje komputer dla bardzo wymagających

ASUS pokazuje komputer dla bardzo wymagających

 Autor nieznany
Autor nieznany
10:30
07.09.2012
2721 wyświetlenie

ASUS wprowadził do swojej oferty ultrawydajny komputer ROG Tytan CG8890. Jest to oferta głównie dla graczy, wymagających od komputera najwyższej wydajności, bez względu na koszty. Zapowiadany już na czerwcowych targach Computex 2012 model ROG Tytan CG8890 wykorzystuje 6-rdzeniowy/12-wątkowy układ Intel Core i7 3960X.

Firmowa technologia Turbo Gear pozwala na 3-stopniowy overclocking – w trybie Startup, oznaczonym świecącym Logo ROG i dolnym niebieskim światłem, procesor przetaktowany będzie do 3,8 GHz. W trybie Turbo Gear świeci się Logo ROG, a także dolne światło o barwie czerwonej procesor pracować będzie z taktowaniem do 4,0 GHz. Najbardziej wydajny tryb Turbo Gear Extreme sygnalizować będzie świecenie Logo ROG i dolnego czerwonego światła, a procesor przetaktowany zostanie aż do 4,2 GHz. Prawidłową pracę podkręconych podzespołów zapewni układ chłodzenia cieczą i 10-kierunkowy system wentylacji. Czerwone wentylatory są odpowiedzialne za wyprowadzanie ciepłego powietrza na zewnątrz i kierowanie zimnego powietrza do wewnątrz, co wpływa na zwiększenie żywotności komponentów znajdujących się w komputerze. Chłodzenie jest wspomagane przez specjalnie zaprojektowane kanały wentylacyjne, które ułożono wzdłuż obudowy.

Co poza procesorem? Płyta główna to ASUS Rampage IV Formula. Do tego dwuprocesorowa karta graficzna Nvidia GeForce GTX 690 i aż 16 GB RAM DDR3 na szynie 2133 MHz. Na dane przeznaczyć będziemy mogli aż 15 TB na dyskach twardych, wspomaganych przez dysk SSD do 256 GB, dzięki któremu system operacyjny zainstalowany na komputerze (a jest to Windows 7 Home Premium 64 bit) będzie działał jeszcze wydajniej.

Za dźwięk odpowiadać będzie 8-kanałowy ASUS Xonar DX. Przydatna może okazać się także nagrywarka Blu-ray. Oczywiście taki sprzęt wymaga sporo mocy. Wskutek tego w obudowie musiało znaleźć się miejsce na zasilacze aż do 900 W. W komplecie otrzymamy także klawiaturę i mysz, a także całą gamę oprogramowania preinstalowanego - Trend Micro Titanium Internet Security Trial, Office 2010 starter, Nero 9 Essentials, PowerDVD, Microsoft Pack, Adobe Reader, Adobe Flash Player, Bupdater. Całość ma wymiary: 300 x 530 x 630 mm i waży aż 32,8 kg.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/asus-rog-tytan-cg8890-komputer-gry-specyfikacja.html

Polecamy również w kategorii Urządzenia