AMD wraca na rynek mobilny jako dostawca GPU dla Samsunga

AMD wraca na rynek mobilny jako dostawca GPU dla Samsunga

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:46
03.06.2019
807 wyświetleń

AMD może być jedną z ostatnich firm, które obecnie mogą się kojarzyć ze smartfonami, ale wkrótce się to zmieni. Lata temu firma posiadała Imageon, dział odpowiedzialny za rozwój produktów graficznych dla urządzeń mobilnych o ultraniskim poborze mocy. Imageon został ostatecznie sprzedamy Qualcommowi w 2009 roku, a ten przechrzcił markę na Adreno. Mija dekada, a AMD zapowiada powrót.

Ostatnie dziesięć lat odznaczyło się na rynku mobilnym sporymi zmianami. AMD przez ten czas znajdował się poza obiegiem, ale teraz zamierza powrócić i to w formie partnerstwa z Samsungiem. Zostało ono ogłoszone dzisiaj i zakłada licencjonowanie przez Samsunga technologii graficznej opartej na Radeonie. Technologia zostanie wykorzystana na urządzeniach mobilnych, wliczając w to smartfony. Rozwiązania będą oparte na niedawno ogłoszonej architekturze RDNA, która zapewnia wysoki poziom skalowalności.

Jako że przygotowujemy się na przełomowe zmiany w technologii i odkrywamy nowe możliwości, nasza współpraca z AMD pozwoli nam wprowadzić przełomowe produkty i rozwiązania graficzne na rynek przyszłych aplikacji mobilnych. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z AMD, aby przyspieszyć innowacje w mobilnych technologiach graficznych, które pomogą wnieść przyszłe komputery mobilne na wyższy poziom.
– Inyup Kang, szef działu System LSI w Samsung

AMD ma już ogromne doświadczenie w produkcji procesorów graficznych, więc jego ponowne wejście na rynek mobilny powinno przebiec gładko. Co więcej, technologia Radeon z architekturą RDNA może dać Samsungowi przewagę nad rywalami. Nie wiadomo jeszcze, kiedy pierwsze produkty będące efektem tej współpracy trafią na rynek.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.globenewswire.com/news-release/2019/06/03/1863313/0/en/AMD-and-Samsung-Announce-Strategic-Partnership-in-Ultra-Low-Power-High-Performance-Graphics-Technologies.html

Polecamy również w kategorii Urządzenia