97% e-maili to spam według Microsoftu

97% e-maili to spam według Microsoftu

 Przemysław Dziak
Przemysław Dziak
22:44
09.04.2009
2383 wyświetlenia
Spam stanowi około 97 procent wszystkich wiadomości e-mail wysyłanych w Internecie – pisze w swoim raporcie Microsoft. Dzięki filtrom zainstalowanych już na serwerach liczba wiadomości lądujących w folderze spam programów pocztowych jest odczuwalnie niższa.

Jak zwykle, zdecydowanie najczęściej do naszych skrzynek dociera niechciana poczta w postaci reklam produktów farmaceutycznych – 48,6 procent całego spamu. Microsoft zaznacza w tym miejscu, że spory udział w blokowaniu wiadomości-śmieci w drugiej połowie 2008 roku miał Exchange Hosted Filtering (EHS). Wyniki opublikowane w raporcie Microsoftu różnią się nieco od doniesień innych firm. Według MessageLabs Intelligence, spam w połowie lutego br. stanowił 79,5 procent całej wysyłanej poczty (z uwagi na zwiększenie aktywności spamerów w okresie Walentynek). Średnia miesiąca wyniosła natomiast 73,3 procent. Swoje przemyślenia opublikował też Symantec. Jak twierdzi firma, „od chwili zamknięcia serwerów McColo [znacząco odpowiedzialnych za rozsyłkę spamu], liczba niechcianej poczty powoli wraca do normalnego poziomu”. Jak można dowiedzieć się z raportu Symanteca, coraz częściej tematyka medykamentów traci na rzecz zagadnień związanych z finansami.

Niezależnie od tego, czy liczba wysyłanych wiadomości-śmieci wynosi 75 czy prawie 100 procent, spam trafiający do skrzynek stanowi zdecydowanie za dużą liczbę wiadomości, a co najgorsze nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie problem miał zniknąć.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://arstechnica.com/security/news/2009/04/microsoft-97-percent-of-all-e-mail-is-spam.ars

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie