5G i 4K w samochodzie. LG i Qualcomm łączą siły, rozwijając system dla pojazdów połączonych

5G i 4K w samochodzie. LG i Qualcomm łączą siły, rozwijając system dla pojazdów połączonych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:30
30.10.2019
1712 wyświetlenia

LG i Qualcomm ogłosili dziś plany współpracy w celu dalszego rozwoju webOS Auto, systemu infontainmentowego (informacyjno-rozrywkowego) dla samochodów połączonych autorstwa LG. Wykorzystując połączenie webOS Auto i Snapdragon Automotive Development Platform (ADP), firmy zamierzają tworzyć i ulepszać doświadczenia użytkowników zarówno dla kierowców, jak i pasażerów.

webOS Auto jest systemem opartym na Linuksie, zapewniającym rozrywkę i informacje użytkownikom następnej generacji połączonych pojazdów, tzw. smartcars, czyli samochodów stale połączonych z chmurą i wyposażonych w inteligentne funkcje. LG Electronics zaprezentował niedawno webOS Open Source Edition 2.0, który umożliwia programistom korzystanie z wybranych, innowacyjnych funkcji, które zostaną wprowadzone do webOS Auto. Otwarty kod źródłowy wraz z narzędziami i poradnikami LG udostępnia na stronie webosose.org.

Snapdragon ADP to z kolei platforma wiodących technologii infontainmentowych, wspieranych przez sztuczną inteligencję, obsługujących konfiguracje z wieloma ekranami w wysokiej rozdzielczości, a także strumieniowanie multimediów w jakości Ultra HD (4K). Snapdragon ADP został zaprojektowany do obsługi kompleksowego środowiska dla platform kokpitowych w pojazdach nowej generacji, wliczając w to ekrany RSE (rear-seat entertainment) dla pasażerów. Obie firmy będą też pracować nad platformą referencyjną, którą LG zaprezentuje w styczniu na targach CES 2020.

Dzięki najnowszym rozwiązaniom Qualcomm, wliczając w to modemy 5G i wsparcie dla rozdzielczości 4K, użytkownicy pojazdów z systemem LG będą mogli cieszyć się taką samą jakością multimediów, jaką oferuje ich sprzęt domowy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.lgnewsroom.com/2019/10/lg-and-qualcomm-join-forces-to-advance-the-in-car-experience/

Polecamy również w kategorii Windows 10 IoT