33 miliony godzin rozmów dziennie przez Skype

33 miliony godzin rozmów dziennie przez Skype

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
16:16
03.04.2013
2906 wyświetleń

Użytkownicy komunikatora Skype rozmawiają między sobą dziennie przez ponad 2 miliardy minut. Po wyłączeniu Windows Live Messenger i integracji z Outlook.com będzie ich znacznie więcej.

Od kiedy w 2011 roku Microsoft wykupił Skype firma z Redmond inwestuje w rozwój swojego nowego komunikatora duże pieniądze i siłę roboczą. Na oficjalnym blogu Skype Microsoft umieścił interesującą infografikę, która za pomocą liczb pokazuje ogromną popularność programu. Z prezentacji wynika, że 33 miliony przegadanych dziennie godzin wystarczy na lot na księżyc tam i z powrotem aż 225 razy, przejście dookoła ziemi ponad 845 razy i podróż na Marsa prawie 5,5 tys. razy oraz obejrzenie 16 milionów pełnometrażowych filmów.

Microsoft stara się jeszcze bardziej zwiększyć popularność swojego komunikatora integrując go z kolejnymi usługami. Należy się spodziewać, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni rozmowy przez Skype będą możliwe z poziomu usługi pocztowej Outlook.com. Oprócz tego, 8 kwietnia nastąpi wyłączenie protokołu Windows Live Messenger na rzecz Skype, co zapowiada, że liczba godzin spędzonych na rozmowach przez Skype znacznie wzrośnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.skype.com/2013/04/03/thanks-for-making-skype-a-part-of-your-daily-lives-2-billion-minutes-a-day/#fbid=7XAM9NLqp7u

Polecamy również w kategorii Skype