19H1 został odszyfrowany i udostępniony ponownie

19H1 został odszyfrowany i udostępniony ponownie

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:02
14.09.2018
860 wyświetleń

Microsoft zweryfikował problem, jaki zgłaszało wielu użytkowników po opublikowaniu ostatniej kompilacji 19H1 w Skip Ahead. Kompilacja stwarzała problemy z wydajnością, miała ogromny apetyt na pamięć operacyjną, a finalnie nie dawała się zainstalować wcale. Okazało się, że wszystkiemu winne jest szyfrowanie. Szyfrowanie tak mocne, że każdy plik kompilacji posiadał swój własny klucz.

Gigant przyznał się do błędu i potwierdził, że udostępniona kompilacja nie powinna być szyfrowana. Wstrzymał też udostępnianie tej kompilacji, by ten błąd naprawić. Teraz Build 18237 po raz kolejny został wydany w ramach Windows Update. Po poprawkach wszystko powinno być już w porządku, a kompilację można pobrać bez zbędnych problemów. Jeśli jednak odczuwacie wyraźne wydłużenie czasu instalacji aktualizacji, warto ją zatrzymać i zrestartować komputer.

Na naszej redakcyjnej maszynie problem nie wystąpił wcale i już wczoraj zainstalowaliśmy tę najnowszą wersję 19H1. Więc bardzo możliwe, że problem ten był wybiórczy i nie wystąpił u każdego użytkownika. Build 18237 wprowadza do systemu zasadniczo jedną istotną zmianę, jaką jest efekt akrylu na ekranie logowania. Czy wy doświadczyliście wspomnianego problemu? Jeśli tak, to możecie spróbować ponownie - wszystko powinno pójść gładko tym razem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-re-publishes-windows-10-19h1-build-18237-after-unintentionally-releasing-it-as-encrypted

Polecamy również w kategorii Windows 10 Insider