Najlepsze sportowe aplikacje Windows Phone, wykorzystujące SensorCore

Najlepsze sportowe aplikacje Windows Phone, wykorzystujące SensorCore

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/21/2014, 12:00 AM

Liczba odsłon: 19941

Powracamy dziś z kolejną odsłoną naszego cyklu o najlepszych aplikacjach dla Windows Phone 8. Tym razem skupimy się na aplikacjach sportowych, wykorzystujących technologię Nokia Sensorcore. Umożliwia ona aplikacjom dostęp do czujników ruchu i położenia, dodatkowo obniżając zużycie baterii. Technologia ta została zaimplementowana ekskluzywnie w wybranych modelach smartfonów z serii Lumia: 1520, 930, 630, 635 oraz Icon, działających w systemie Windows Phone 8.1 z aktualizacją Lumia Cyan.

Nasze propozycje:

Fischer Sports

Aplikacja zorientowana na sporty zimowe: narty i snowboard. Fischer Sports zmierzy przebyty dystans, zmiany wysokości, prędkość, a nawet spalone kalorie. Możemy brać udział w konkurencjach ze znajomymi, wyznaczać cele i pretendować do tytułu Królowej lub Króla górskich stoków. Znajdziemy tu także funkcję trenera, która pomoże w stworzeniu planu treningowego i utrzymaniu dobrej formy. Lekcji udzielą nam najlepsi amerykańscy instruktorzy narciarscy i snowboardowi. Robienie zdjęć i słuchanie muzycznych playlist jest niezwykle proste dzięki wbudowanej aplikacji aparatu i przyciskom odtwarzacza. Aplikacja posiada wsparcie dla ekranu blokady i nie musimy otwierać jej w trybie pełnoekranowym.

Cena: darmowa

Wydawca: Summit Data Corp

Rozmiar: 19 MB

Link: Sklep Windows Phone


LEKI Trek and Ski

Leki jest świetny do trekkingu, chodzenia po górach, wspinaczki, jazdy na nartach i pieszych wycieczek. Aplikacja pozwoli nam mierzyć prędkość, przebyte dystanse, trasy, a także pokazywać nasze położenie na mapie. Dzięki rozbudowanym statystykom dokładnie przeanalizujemy nasze postępy w ujęciu dziennym, tygodniowym czy ogólnym. Możemy też planować konkretne cele, a potem je osiągać - począwszy od krótkich interwałów, kończąc na planach wielodniowych.

Cena: darmowa

Wydawca: Summit Data Corp

Rozmiar: 15 MB

Link: Sklep Windows Phone


miCoach Train & Run

Niewielu z nas może sobie pozwolić na wsparcie osobistego trenera, jednak jest to możliwe dzięki nowej aplikacji od Adidas. miCoach Train & Run będzie z nami całą dobę i to całkiem za darmo! Śledź swoje treningi w czterech ścianach i na zewnątrz. Pomogą w tym mierniki kroków na milę, interwałów, prędkości rekordowych, dystansu i czasu. Codzienne plany treningowe, alerty i porady głosowe wybranych sportowców, wspieranych przez Adidas, jak np. Omar Gonzalez, ułatwia utrzymanie dyscypliny a możliwość przeniesienia swoich treningów z aplikacji wprost do kalendarza w Lumii uwolni od ciągłego zapominania o zaplanowanych aktywnościach. miCoach to także 400 zadań i instruktaży wideo, które pokażą, jak pracować nad siłą i giętkością. Znajdziemy tu również szybki dostęp do zapisanej w smartfonie muzyki. Aplikacja posiada też kilka niecodziennych funkcji. Jedna z nich - znajdziemy ją w zakładce Gear - pozwoli zmierzyć "przebieg" konkretnej pary butów. Inną zaś jest tzw. ghost run, czyli ściganie się z zapisanym wcześniej, własnym przebiegiem. Zdecydowanie motywujące.

Cena: darmowa

Wydawca: adidas AG

Rozmiar: 19 MB

Link: Sklep Windows Phone


Nokia Motion Monitor Beta

Nokia Motion Monitor śledzi naszą aktywność fizyczną - zarówno kroki, jak też inne ruchy - by pokazać, jak dużo się ruszamy. Dzienna aktywność jest rejestrowana na osi czasu. To tutaj zobaczymy, kiedy byliśmy w ruchu, jak intensywna była to aktywność oraz ile zrobiliśmy w ciągu dnia kroków. Tego typu podsumowanie możemy wyświetlić w przedziale dziennym, tygodniowym lub miesięcznym. Im częściej nosimy smartfona przy sobie, tym dokładniejsze wyniki otrzymamy w rezultacie. Nokia Motion Monitor Beta - podobnie jak pozostałe aplikacje - wykorzystuje super-czułe sensory w telefonie, zużywając dzięki temu bardzo mało energii.

Cena: darmowa

Wydawca: Microsoft MobileA

Rozmiar: 6 MB

Link: Sklep Windows Phone


Nordica

Jeśli jeździsz na nartach, z pewnością nazwa Nordica nie będzie Ci obca. Firma będąca jednym z czołowych producentów sprzętu narciarskiego postanowiła wypuścić na rynek uzupełniającą go aplikację. Raporty opadów śniegu pomogą w doborze idealnego miejsca, biorąc pod uwagę pogodę, liczbę dostępnych stoków i wyciągów oraz inne statystki. Możemy je przypiąć do ekranu Start, a nawet używać opcji powiększenia na mapie. By śledzić nasze dokonania na stoku, wystarczy włączyć opcję GPS i schować telefon do kieszeni. W rezultacie zobaczymy nasze wyniki prędkości, przebyte wysokości, cele i osiągnięcia, zaprezentowane w postaci eleganckich wykresów. Nordica posiada dość rozbudowane zaplecze społecznościowe, dzięki któremu zmagania z przyjaciółmi będą dużo ciekawsze.

Cena: darmowa

Wydawca: Summit Data Corp

Rozmiar: 12 MB

Link: Sklep Windows Phone


Rollerblade® Inline Skates

Nie potrzebujesz nart ani snowboardu, by być naprawdę szybkim. Aplikacja dedykowana miłośnikom jazdy na rolkach. Śledź swoje trasy, łącz się z przyjaciółmi, znajdź nowe rolki i ścigaj się z innymi o tytuł Lidera. Aplikacja Rollerblade® Inline Skates oferuje także bezpłatne lekcje wideo oraz plany treningowe, pozwalające zachować sportową sylwetkę.

Cena: darmowa

Wydawca: Summit Data Corp

Rozmiar: 16 MB

Link: Sklep Windows Phone


Track Runner

Jeśli poszukujesz wysoko ocenianej aplikacji do biegania, Track Runner będzie idealny. "Track Runner - dla biegaczy, którzy nie uznają kompromisów." - głosi hasło przewodnie aplikacji - "Śledź swoje biegi, analizuj wydolność i trenuj mądrze z interwałami." Spośród najważniejszych funkcjonalności warto wymienić miernik tętna, współpracujący ze specjalnym urządzeniem poprzez Bluetooth LE, miernik interwałów, specjalny 'motywator' treningowy (również w formie dynamicznego kafelka), miernik rytmu i prędkości, oceny czasów biegów, funkcja śledząca postępy, a także zużycie sprzętu. Statystyki są podawane w formie rozdzielnych tabel, najszybszych dystansów i okrążeń, wykresów tętna i prędkości, wysokości, skumulowanego wzniesienia i pogody. Wykresy przejrzymy również w formie tygodniowej. Aplikacja zawiera też dziesiątki pomniejszyć funkcji, pomocnych każdemu biegaczowi.

Cena: darmowa

Wydawca: The App Cauldron

Rozmiar: 7 MB

Link: Sklep Windows Phone


Zdrowie i kondycja

Zdrowie i kondycja (dawniej również jako Bing Health and Fitness) to niezwykle rozbudowana aplikacja wieloplatformowa, skupiona wokół tytułowych zagadnień. O jej stacjonarnej wersji pisaliśmy szerzej przed kilkoma miesiącami. Pełną funkcjonalnością może poszczycić się również mobilna wersja, która zdobyła wsparcie dla technologii SensorCore niedługo po jej uruchomieniu. Aplikacja - obok masy funkcjonalności związanych z żywieniem, zdrowiem i sportem - posiada całkiem przyzwoity i niedawno ulepszony moduł sportowy. Zmierzymy tu m. in. nasze postępy na trasie, przebyte dystanse, miniony czas i spalone kalorie. Nasze osiągnięcia zostaną powiązane z innymi modułami programu Zdrowie i kondycja, co w rezultacie stworzy całościowy i niezwykle szczegółowy obraz naszej zdrowotnej i sportowej kondycji.

Cena: darmowa

Wydawca: Microsoft Corporation

Rozmiar: 10 MB

Link: Sklep Windows Phone