Najlepsze komunikatory dla Windows Phone

Najlepsze komunikatory dla Windows Phone

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/29/2014, 12:00 AM

Liczba odsłon: 20268

Z roku na rok SMS-y i tradycyjne rozmowy telefoniczne stopniowo odchodzą do lamusa. Nic dziwnego - tanie pakiety internetowe i szybkie Wi-fi w smartfonach umożliwiają prowadzenie rozmów za grosze (lub zupełnie za darmo). Stąd rosnąca popularność komunikatorów mobilnych. W dzisiejszym zestawieniu wybraliśmy te najlepsze naszym zdaniem. Postawiliśmy też na różnorodność - ważne są zarówno rozmowy głosowe i tekstowe, jak i konferencje wideo, możliwość wysyłania plików i integracja ze znanymi sieciami społecznościowymi.

IM+

IM+ to klient wszystkich najpopularniejszych sieci: Facebook, Skype, MSN/Windows Live Messenger, GTalk, Yahoo!, AIM/iChat, ICQ, Sina, Jabber i wielu innych. Obsługuje też Gadu-Gadu. Program umożliwia przesyłanie zdjęć, wideo czy jakichkolwiek innych plików, również na Facebooka. Obok standardowych wiadomości tekstowych mamy dostęp do czatu grupowego i szybkich wiadomości głosowych. Program posiada też wiele przydatnych funkcji jak blokowanie niechcianych kontaktów, dostęp do archiwum naszych wiadomości i możliwość ich eksportu do pliku. IM+ oszczędza baterię i zasoby naszego smartfona - cała aplikacja nie musi być uruchomiona w tle, by powiadomienia docierały do naszego ekranu startowego.

Cena: darmowa

Wydawca: SHAPE GmbH

Rozmiar: 4 MB

Link: Windows Phone Store


Kik Messenger

Kik jest samodzielnym komunikatorem, z którego korzysta ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Program wyróżnia się szybkością, prostotą obsługi i dbałością o prywatność. Do zalogowania się używamy nicku, a nie numeru telefonu, dzięki czemu kontakt z użytkownikami innych sieci (i systemów operacyjnych) jest zawsze darmowy. Program umożliwia prowadzenie indywidualnych lub grupowych (do 9 osób) rozmów, a także wysyłanie zdjęć, szkiców, plików wideo i wiadomości głosowych. Zbudowana w technologii HTML5 funkcja Kik Cards pozwala na tworzenie własnych grafik, kartek, memów czy gifów, a następnie wysyłanie ich do znajomych bez konieczności opuszczania aplikacji.

Cena: darmowa

Wydawca: Kik Interactive, Inc.

Rozmiar: 1 MB

Link: Windows Phone Store


Nimbuzz

Nimbuzz Messenger łączy w sobie cechy pełnoprawnego internetowego i mobilnego komunikatora. Pozwala na prowadzenie nielimitowanych rozmów - zarówno tekstowych jak i głosowych w HD, za darmo i do wszystkich użytkowników Nibuzza na całym świecie. Z aplikacji korzysta ponad 150 milionów posiadaczy smartfonów i PC na niemal wszystkich platformach systemowych. Program oferuje ponadto możliwość wysyłania zdjęć, wgląd w archiwum rozmów, możliwość personalizacji profilu użytkownika i funkcję zarządzania znajomymi. Użytkownik może też wykupić tanie minuty na połączenia z telefonami komórkowymi lub stacjonarnymi.

Cena: darmowa

Wydawca: Nimbuzz B.V.

Rozmiar: 4 MB

Link: Windows Phone Store


Skype

Skype rozwijany jest od ponad 10 lat i przez ten czas zyskał miliony wiernych użytkowników. W wersji mobilnej funkcjonalnością nie odbiega od tej, znanej z PC. Mamy tu oczywiście darmowe i nielimitowane rozmowy głosowe (w jakości HD) lub tekstowe ze wszystkimi użytkownikami Skype'a i Messengera (jeśli powiążemy ze Skypem nasze konto Microsoft). Możemy też wykupić tanie rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne. Również w wersji mobilnej nawiążemy połączenie wideo w rozdzielczości HD. Nawet gdy aplikacja jest zamknięta, możemy otrzymywać powiadomienia o połączeniach i wiadomościach na naszym ekranie startowym. Program łączy się z siecią poprzez 3G (w tym wypadku opłaty za transfer danych naliczane są przez operatora) lub Wi-Fi. Do uzyskania najlepszej jakości dźwięku i obrazu zalecane jest co najmniej 512 MB pamięci RAM.

Cena: darmowa

Wydawca: Microsoft Corporation

Rozmiar: 10 MB

Link: Windows Phone Store


Twitter

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć oficjalnego klienta najpopularniejszego serwisu mikroblogowego. Twitter pozwala dodawać krótkie wpisy wraz ze zdjęciami i filmikami, a także obserwować dokonania innych. Powiadomienia otrzymujemy w czasie rzeczywistym bezpośrednio na naszej osi czasu. Dzięki Twitterowi zawsze jesteśmy na bieżąco z newsami z całego świata. Udoskonalona wyszukiwarka pozwoli łatwo znaleźć interesujące nas treści i osoby. Aplikację możemy spersonalizować na wiele sposobów: ustawić jasne lub ciemne tło, przypiąć powiadomienia do ekranu startowego czy ustawić otrzymywanie tweetów na ekran blokady.

Cena: darmowa

Wydawca: Twitter, Inc.

Rozmiar: 4 MB

Link: Windows Phone Store


Viber

Aplikacja śmiało może zastąpić tradycyjny sposób dzwonienia i pisania sms-ów. Z Vibera korzysta już ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie. Do programu logujemy się za pomocą naszego numeru telefonu, po czym widzimy na liście naszych kontaktów, którzy z naszych znajomych używają Vibera. Aplikacja umożliwia prowadzenie bezpłatnych rozmów w HD oraz wysyłanie wiadomości tekstowych. Komunikator nie musi być nudny - Viber oferuje całkiem spory wachlarz naklejek, emotikon i dymków. Aplikacja wykorzystuje "dynamiczne kafelki", dzięki czemu możemy przypiąć konkretną rozmowę do ekranu startowego. Viber jest zintegrowany z ekranem blokowania, na którym możemy odczytywać powiadomienia. Program jest całkowicie wolny od reklam, gdyż jak twierdzą autorzy, szanują prywatność użytkowników.

Cena: darmowa

Wydawca: VIBER MEDIA INC.

Rozmiar: 14 MB

Link: Windows Phone Store


Voxer

Jest to wieloplatformowe, multimedialne walkie-talkie. Program umożliwia szybkie nagrywanie i wysyłanie wiadomości głosowych, tekstowych, zdjęć, e-maili i lokalizacji GPS. Voxer działa w technologii PTT (Push-to-Talk) i wykorzystuje łącze 3G, 4G oraz Wi-fi. Możliwe jest prowadzenie zarówno prywatnych rozmów, jak i konferencji grupowych. Wszystkie wiadomości są archiwizowane i możemy je przesłuchiwać i przeglądać do woli. Voxer jest pozbawiony wszelkich reklam i w pełni darmowy.

Cena: darmowa

Wydawca: Voxer Inc.

Rozmiar: 8 MB

Link: Windows Phone Store


WhatsApp

WhatsApp Messenger to wieloplatformowy komunikator. Pozwala na prowadzenie rozmów tekstowych z możliwością dodawania zdjęć, filmów, plików dźwiękowych czy innych załączników. Naszym identyfikatorem jest nasz numer telefonu. Aplikacja sama wykrywa, kto na naszej liście kontaktów również korzysta z WhatsApp. Kontaktować się możemy ze wszystkimi użytkownikami, niezależnie od kraju, sieci i systemu operacyjnego. WhatsApp posiada też wsparcie dla powiadomień typu Push. Plusem aplikacji jest możliwość prowadzenia czatu grupowego, minusem - brak funkcji rozmów głosowych na żywo. Aplikacja jest w pełni darmowa przez pierwszy rok użytkowania. Po tym okresie, by dalej z niej korzystać, wymagana jest opłata w wysokości 0,99 dolara.

Cena: darmowa (przez pierwszy rok użytkowania) / 0,99 dolara za kolejny rok

Wydawca: WhatsApp Inc.

Rozmiar: < 1 MB

Link: Windows Phone Store