Jak zrobić spis treści?

Jak zrobić spis treści?

Autor: Damian Więcławek

Opublikowano: 6/4/2017, 12:00 AM

Liczba odsłon: 24084

Jak sama nazwa wskazuje, spis treści jest funkcją, która pozwala na wyświetlenie odpowiedniego spisu naszej pracy. Za pomocą takiego spisu możemy zorientować się, z czego składa się praca. W tej poradzie pokażemy, jak tworzyć spis treści. Spis treści możemy stworzyć na dwa sposoby. Możemy użyć opcji tworzenia ręcznego spisu treści bądź spisu automatycznego. Ręczny spis treści można edytować niezależnie od zawartości dokumentu. Owy spis wstawiamy ze wstęgi Odwołania, rozwijając listę Spis treści w sekcji Spis treści i wybierając Spis ręczny.

    jak zrobić spis treści

  1. Tworzenie automatycznego spisu treści jest bardzo podobne. Pierwszą czynnością, jaką musimy wykonać, jest nadanie tytułom rozdziałów odpowiednich stylów nagłówka. Aby to zrobić, zaznaczamy wybrany tytuł, a następnie na wstędze Narzędzia główne, w sekcji Style wybieramy odpowiedni styl.
  2. jak zrobić spis treści

  3. Po ustawieniu odpowiednich nagłówków spis treści wstawimy, wybierając pozycję Spis automatyczny 1 bądź Spis automatyczny 2. Dokonujemy tego, rozwijając listę Spis treści z sekcji Spis treści znajdującej się na wstędze Odwołania.
  4. wstawianie spisu treści

Jeżeli wszystko zostało wykonane poprawnie, spis treści zostanie automatycznie utworzony w oparciu o nasze nagłówki.

jak wstawić indeks górny

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia