Jak zainstalować skiny w systemie Windows?

Jak zainstalować skiny w systemie Windows?

Autor: Jakub Hryciuk

Opublikowano: 12/22/2005, 12:00 AM

Liczba odsłon: 1055532

Wstęp

Teoretycznie z zainstalowaniem nowego skina (kompozycji) nie powinno być żadnego kłopotu. Po rozpakowaniu archiwum ZIP klikamy plik z rozszerzeniem *.msstyle lub *.theme, pojawia się okno "Właściwości: Ekran" z otwartą zakładką "Wygląd" i nie pozostaje już nic innego, jak tylko zatwierdzić wybór klikając OK. W praktyce jest jednak inaczej. Rzeczywiście, pojawia się okno właściwości ekranu, ale po za tym nic się nie dzieje  - jakby Windows w ogóle nie reagował na nową kompozycję.
Istnieje kilka sposobów "zmuszenia" systemu aby zgodził się na nowy wygląd. Jednym z popularniejszych jest pobranie programu Style XP firmy TGTSoft. Jego mankamentem jest to, że jest to program płatny, działa za darmo jedynie przez 30 dni. My pokażemy więc inny sposób, z wykorzystaniem patcha, którego zadaniem jest odblokowanie w Windows XP możliwość instalowania skinów. (Swoją droga: czy ktoś wie jaki sens miało w ogóle zablokowywanie tej opcji?)

Uruchomienie patcha

 1. Pobierz patch z naszego serwera: UXTheme Multi-Patcher (Neowin Edition) 4.0 (Plik zajmuje 828 kb, działa poprawnie w systemie Windows XP z SP2).
 2. Rozpakuj archiwum i uruchom program.
 3. Kliknij przycisk Patch.

   
 4. Pokaże się kolejne okno. Poczekaj aż pojawi się komunikat "Ochrona plików systemu Windows". Wybierz Anuluj, a kolejne pytanie potwierdź klikając Tak.   
 5. Teraz możesz już kliknąć OK w oknie "Neowin UXTheme Multi-Patcher v2.0", a następnie potwierdzić restart systemu klikając OK.

Instalacja skinów

 1. Po pobraniu wymarzonej kompozycji należy rozpakować ją do folderu C:\Windows\Resources\Themes w ten sposób aby plik z rozszerzeniem *.theme znalazł się bezpośrednio w katalogu Theme. W ten sam sposób postępujemy ze wszystkimi skinami.
 2. Teraz wystarczy kliknąć na plik z rozszerzeniem *.theme i w oknie które się pojawi potwierdzić zmianę wyglądu klikając OK.

Pytania?

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub nie wiesz jak coś zrobić, instalacja nie powiodła się - poszukaj odpowiedzi na Forum: http://forum.centrumxp.pl.