Jak otworzyć dokumenty zapisane w Microsoft Office 2007 w starszych edycjach pakietu?

Jak otworzyć dokumenty zapisane w Microsoft Office 2007 w starszych edycjach pakietu?

Autor: Dawid Długosz

Opublikowano: 11/21/2007, 12:00 AM

Liczba odsłon: 28240

Wraz z premierą pakietu Microsoft Office 2007 zostały wprowadzone nowe formaty zapisu plików dokumentów aplikacji Microsoft PowerPoint, Microsoft Excel oraz Microsoft Word posiadające rozszerzenia z dodatkową literą x w nazwie, np. dla standardowego pliku Worda będzie to .docx zamiast doc. Niestety, jak to w życiu, oznacza to pewne kłopoty, z którymi spotykają się użytkownicy starszych edycji pakietu biurowego. Wynika to z budowy nowego standardu oraz z braku przystosowania poprzednich edycji Microsoft Office do obsługi tego typu plików. Mianowicie dokumenty zapisane we wspomnianych aplikacjach Microsoft Office 2007 uniemożliwiają ich otwarcie oraz edycji w tych starszych. Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu.

Microsoft oczywiście nie zapomniał o użytkownikach starszych edycji pakietu i udostępnił dodatek Office Compatibility Pack (obecnie w wersji 3.0), który to umożliwia obejście wspomnianego problemu. Plik instalacyjny możemy pobrać z tej lokalizacji. Poniżej natomiast znajduje się tabela przedstawiająca wymagania, jakie musimy spełnić przed instalacją rozszerzenia.

Wersja pakietu: Wymagany dodatek Service Pack:
Microsoft Office 2003 Service Pack 1 lub nowszy
Microsoft Office 2002 Service Pack 3
Microsoft Office 2000 Service Pack 3

Niestety edycje Microsoft Office starsze, aniżeli wersja 2000 nie są obsługiwane.

Sam proces instalacji jest bardzo prosty i nie będziemy go omawiać, wspomnieć jedynie należałoby, iż dodatek ten jest udostępniony tylko w angielskiej wersji językowej - oczywiście działa bezproblemowo w polskich edycjach pakietu Microsoft Office.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia