Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z grudnia 2022

Co nowego w Microsoft 365? Podsumowanie zmian z grudnia 2022

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/29/2022, 6:00 PM

Liczba odsłon: 2166

Wracamy z kolejnym artykułem podsumowującym najważniejsze i najciekawsze zmiany w aplikacjach pakietu Microsoft 365 w minionym miesiącu. Dziś pod lupę weźmiemy nowości oraz aktualizacje funkcji z grudnia 2022 roku. Dotarły one przede wszystkim do programów Excel, PowerPoint, Outlook, Forms, Teams, To Do, a także do Office.com.

Microsoft 365 — nowości w Windows Current Channel (Preview)

Nowości w programie Excel

 • Wstawianie obrazów w komórkach arkuszy dzięki funkcji OBRAZ: Obrazy mogą teraz w końcu stać się częścią arkusza, bez pływania nad nim. Dzięki funkcji OBRAZ możemy przenosić i zmieniać rozmiar komórek, sortować, filtrować i pracować z obrazami w tabeli Excela. Funkcja OBRAZ wstawia obrazy do komórek z podanej lokalizacji źródłowej wraz z tekstem alternatywnym. Wystarczy wpisać do komórki =OBRAZ(źródło;[alt_text];[zmiana rozmiaru];[wysokość];[szerokość]), gdzie jedynie źródło (adres URL z podanym https://) jest obowiązkowe, a pozostałe argumenty są opcjonalne. Funkcja OBRAZ jest dostępna w kompilacjach Beta Channel na Windows, Mac, iOS i Androida.
 • Funkcja OBRAZ w Excelu

 • Usprawnienia dotykowe na wstążce: poprawiono odstępy między przyciskami na wstążce, gdy urządzenie jest używane w pozycji tabletu.

Nowości w programie Outlook

 • S/MIME jako wynik etykietowania - Win 32: Aktualizacja zapewnia szyfrowanie i funkcjonalność podpisywania S/MIME jako wynik etykietowania — Outlook Win32.

Nowości w programie PowerPoint

 • Zapisywanie multimediów z dołączonymi napisami: Teraz, kiedy klikniesz element prawym przyciskiem myszy i wybierzesz "Zapisz plik multimedialny jako", wszystkie pliki napisów zostaną zapisane wraz z tym plikiem.
 • Zapisz plik multimedialny jako - PowerPoint

 • Usprawnienia dotykowe na wstążce: poprawiono odstępy między przyciskami na wstążce, gdy urządzenie jest używane w pozycji tabletu.

Nowości w programie Word

 • Usprawnienia dotykowe na wstążce: poprawiono odstępy między przyciskami na wstążce, gdy urządzenie jest używane w pozycji tabletu.

Microsoft 365 — pozostałe nowości

Nowości w programie Excel

Nowości w programie Outlook na Androida

 • Nowa funkcjonalność wyszukiwania: Funkcja wyszukiwania wyświetla teraz również linki do wewnętrznych lub zewnętrznych witryn internetowych opublikowanych przez Twoją organizację. Jeśli na przykład była wyszukiwana fraza „Prywatność”, pierwszy wynik może być linkiem do strony prywatności organizacji.
 • Więcej zawartości w kanale na stronie wyszukiwania: Kanał informacyjny na stronie wyszukiwania programu Outlook to centralne miejsce, w którym możesz uzyskać aktualizacje dotyczące tego, co dzieje się wokół Ciebie. Bądź na bieżąco z nadchodzącymi i nagranymi spotkaniami, plikami, nad którymi pracowano, informacjami o współpracownikach, wpisami w usłudze Yammer i nie tylko!

Zmiany w programie Office na Androida

 • Z mobilnej aplikacji Office znikają 2 funkcje: Przesyłanie plików w dotychczasowej formie zostanie zastąpione przez OneDrive, który płynnie integruje się z aplikacją Office. Dotychczasowego przesyłania plików (jako "przestarzałej" funkcji na Androidzie i iOS) można było używać równolegle z OneDrive do 31 grudnia. Udostępnianie w pobliżu również zostało wyłączone w Office Mobile tego samego dnia. Pliki wysłane i odebrane z użyciem tej funkcji pozostaną nienaruszone.

Nowości w programie Forms

 • Nowe opcje projektowania i udostępniania ankiet Microsoft Forms: Wystarczy teraz wpisać parę słów kluczowych opisujących motyw formularza, aby uzyskać przygotowany zestaw szablonów stron tytułowych w oparciu o ten motyw. Jest to możliwe dzięki funkcjonalności Design opartej na sztucznej inteligencji. Forms pozwala teraz również wysyłać ankiety lub formularze w wielu kanałach, wliczając w to Outlook, Microsoft Teams, kod QR, a nawet Facebook i Twitter.
 • Microsoft Forms - projektowanie strony tytułowej

 • Obrazy jako odpowiedzi w ankietach Microsoft Forms: Wstawianie obrazów jako odpowiedzi to jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji wśród użytkowników formularzy i quizzów. Na początku grudnia funkcja zaczęła być stopniowo wdrażana w Microsoft Forms na całym świecie. Odpowiadanie obrazami może przybierać różne formy — zbiorowe importowanie, przeciąganie i upuszczanie oraz kopiowanie i wklejanie. Aplikacja umożliwia też zmianę rozmiaru obrazu jako odpowiedzi przed jej przesłaniem. Domyślnie obrazy będą automatycznie wyśrodkowane i dopasowane do zdefiniowanej ramki. Jeśli takie proporcje Ci nie pasują, możesz przybliżyć/oddalić obraz lub przeciągnąć go, aby zmienić zawartość widoczną w kadrze.

Nowości w Office.com

 • Wyszukiwarka w Microsoft 365 zwraca teraz załączniki Outlooka: Microsoft Search uwzględnia teraz również załączniki e-mail z programu Outlook. Z punktu widzenia użytkownika oznacza to, że będzie mógł je wyszukiwać z dowolnego miejsca w Microsoft 365, jak choćby z paska wyszukiwarki Microsoft Teams. Oczywiście załączniki będą widoczne jako wyniki wyszukiwania jedynie dla tych osób, które mają do nich dostęp — podobnie jak w przypadku wyszukiwania bezpośrednio w Outlooku. Na chwilę obecną funkcja działa jedynie w Office.com.
 • Microsoft Search uwzględnia teraz załączniki e-mail z programu Outlook.

Nowości w programie Teams

 • Microsoft Teams Premium dostępny w wersji zapoznawczej: Microsoft Teams Premium to nowa, dodatkowa wersja programu Teams, która zapewnia jeszcze lepsze i bardziej zaawansowane funkcje znane z komunikatora Teams. Wersja ta wprowadza ulepszone spotkania, seminaria i webinary - tak, aby były jeszcze lepiej spersonalizowane, inteligentne i bezpieczne. Teraz plan stał się dostępny w wersji Preview jako ograniczona wersja czasowa dla klientów komercyjnych.
 • Microsoft Teams Premium

 • Adobe Acrobat zintegrowany z Microsoft Teams: Użytkownicy mogą teraz bezpiecznie uzyskiwać dostęp i współpracować nad PDF-ami bezpośrednio z przeglądarki Acrobat w Teams. Obejmuje to możliwość udostępniania i recenzowania PDF-ów, współpracę w czasie rzeczywistym z komentarzami i adnotacjami, otrzymywanie powiadomień o komentarzach oraz łatwy dostęp do PDF-ów przechowywanych w Microsoft SharePoint i OneDrive. Funkcjonalność aplikacji zależy od sposobu zalogowania oraz rodzaju licencji Adobe Acrobat.
 • Adobe Acrobat w Microsoft Teams

 • Społeczności w usłudze Microsoft Teams: Społeczności pozwalają utworzyć przestrzeń dla grup społecznościowych, aby zbierać się w nich, organizować i dzielić pomysłami. Użytkownicy darmowej wersji Teams mogą łatwo tworzyć nowe społeczności i zarządzać nimi, dodawać posty, udostępniać pliki, filtrować zawartość i organizować wydarzenia.
 • Społeczności w usłudze Microsoft Teams

 • Błyskawiczne ankiety na spotkaniach Teams: Aby pomóc organizatorom spotkań badać opinie i nastroje uczestników, Microsoft wprowadza możliwość uruchomienia błyskawicznej ankiety. Podczas spotkania kliknij przycisk Polls, wypowiedz na głos swoje pytanie i wybierz jedną z opcji — Tak/Nie, Kciuk w górę/Kciuk w dół lub Serce/Złamane serce. Następnie w czasie rzeczywistym sprawdzaj wyniki głosowania, aby podjąć decyzję.
 • Błyskawiczne ankiety na spotkaniach Teams

 • Integracja sprzętowego czujnika zajętości: Dzięki obsługiwanemu sprzętowemu czujnikowi zajętości użytkownicy mogą zobaczyć na banerze, czy pokój jest zajęty, gdy jest dostępny, i czy nie jest zajęty, gdy jest zarezerwowany. Użytkownik zostanie również automatycznie zameldowany, gdy czujnik wykryje zajętość, jeśli zameldowanie zostało włączone.
 • Wstawianie obrazów do ankiet na spotkaniach Teams: Twórcy ankiet mogą teraz dodawać do nich obrazy, zaś uczestnicy spotkań mogą z nimi wchodzić w interakcję. Po tym jak ankieta wystartuje, uczestnicy mogą zobaczyć obrazy i odpowiadać na ankietę w wyskakującym okienku, na pasku bocznym albo na czacie spotkania. Aby zobaczyć obraz w oryginalnym rozmiarze, użytkownicy mogą kliknąć miniaturkę, aby otworzyć grafikę w przeglądarce.
 • Obrazy w ankietach Teams - aplikacja Polls

Nowości w programie To Do

 • Microsoft To Do automatycznie wypełnia zadaniami listę "Mój dzień": Nasze zadania będą automatycznie trafiać na listę "Mój dzień" w oparciu o ich planowaną datę. Jednocześnie z listy nie znikną zadania dodane do niej ręcznie. Pomoże to nam trzymać rękę na pulsie i lepiej ogarniać codzienne zobowiązania. W razie chęci autowypełnianie listy można wyłączyć w ustawieniach aplikacji.
 • Microsoft To Do - lista Mój dzień

Sprawdź również listy zmian z poprzednich miesięcy:

Szukasz konkretnej licencji Microsoft 365? Znajdziesz ją w naszym Sklepie CentrumXP:

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia