Z mobilnej aplikacji Office znikają 2 funkcje

Z mobilnej aplikacji Office znikają 2 funkcje

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/15/2022, 11:34 AM

Liczba odsłon: 927

W zeszłym miesiącu Microsoft zapowiedział zmiany w aplikacji Office, która skonsoliduje powiązane oferty w jednym miejscu, zyska lepszy design i zmieni nazwę na Microsoft 365. Apka nie tylko ma otrzymać nowe funkcje, ale również kilka utracić. Wiadomo przynajmniej o dwóch, które zostaną usunięte z aplikacji mobilnej Office do końca tego roku.

Przesyłanie plików znika z Office Mobile

Opcja "Prześlij pliki" pozwala wysyłać i odbierać pliki z urządzenia mobilnego na komputer i odwrotnie. Microsoft pisze, że funkcja zostanie wycofana, przy czym transfer plików stanie się łatwiejszy w Office Mobile. Przesyłanie plików w dotychczasowej formie zostanie zastąpione przez OneDrive, który płynnie integruje się z aplikacją Office.

Dotychczasowego przesyłania plików (jako "przestarzałej" funkcji na Androidzie i iOS) można będzie używać równolegle z OneDrive do 31 grudnia 2022 roku. Wysłane i odebrane pliki poprzez funkcję transferu plików pozostaną w aplikacji Office i nie będą dotknięte tą zmianą.

Udostępnianie w pobliżu będzie wycofane z Office Mobile

Microsoft pisze, że gdy dowiedział się więcej o tym, jak użytkownicy udostępniają swoje dokumenty, postanowił stworzyć funkcję, która spełni potrzeby użytkowników w aplikacji Office i będzie pracować w tandemie z iOS i Androidem, aby wykorzystać proste udostępnianie w wielu różnych aplikacjach.

Udostępnianie w pobliżu spełnia niektóre, ale nie wszystkie z tych potrzeb. Funkcja zostanie usunięta z aplikacji Office na Androidzie z dniem 31 grudnia 2022 roku. Pliki wysłane i odebrane z użyciem tej funkcji pozostaną nienaruszone.