Xbox Game Pass na PC opuści fazę Beta i będzie kosztował więcej

Xbox Game Pass na PC opuści fazę Beta i będzie kosztował więcej

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/10/2020, 5:01 PM

Liczba odsłon: 2445

Minął już ponad rok, odkąd Microsoft uruchomił Xbox Game Pass na komputer PC w wersji Beta podczas targów E3 2019. Usługa subskrypcji gier w przyszłym tygodniu w końcu wyjdzie z tej fazy, by rozpocząć swój właściwy cykl życia. W dniu 17 września miesięczna cena abonamentu podwoi się i tym samym zrówna z ceną Xbox Game Pass na konsolę.

Istniejący członkowie Xbox Game Pass na PC będą mogli pozostać przy aktualnej cenie aż do końca bieżącego cyklu rozliczeniowego, a później zacznie ich obowiązywać nowa cena. Usługa nadal będzie zapewniać dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier na PC, a zgodnie z wczorajszą zapowiedzią subskrybenci otrzymają też w cenie dostęp do biblioteki EA Play.

Xbox Game Pass na komputer PC wprawdzie będzie kosztował więcej (tyle samo, co na konsolę), jednak nadal znacznie lepszą ofertą pozostaje Xbox Game Pass Ultimate, oczywiście jeśli używamy do grania przynajmniej dwóch urządzeń, takich jak konsola Xbox, telefon z Androidem lub komputer PC. Oferta zawiera dodatkowo subskrypcję Xbox Live Gold i blisko 100 gier Xbox dostępnych na Androida za pośrednictwem technologii Microsoft Cloud Gaming (Project xCloud), która zostanie oficjalnie uruchomiona już 15 września. W tym roku oferta zostanie również wzbogacona o dostęp do EA Play na konsole i PC bez dodatkowych kosztów.

Zobaczmy jeszcze, jak aktualnie kształtują się ceny subskrypcji w polskim Microsoft Store:

  • Xbox Game Pass na konsolę — 40,00 zł/miesiąc
  • Xbox Game Pass na komputer PC (Beta) — 18,99 zł/miesiąc 4,00 zł (zniżka 79%)
  • Xbox Game Pass Ultimate — 54,99 zł/miesiąc 4,00 zł (zniżka 93%)

Pomijając zniżki, cena Game Pass na PC ma wzrosnąć dwukrotnie, zrównując się z ceną wersji konsolowej, a przynajmniej tak to wygląda w USA. Nie wiemy jeszcze, czy polska cena wynosić będzie 40 zł, czy 37,98.