Xbox Game Pass na PC i w edycji Ultimate - jakie są polskie ceny?

Xbox Game Pass na PC i w edycji Ultimate - jakie są polskie ceny?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/10/2019, 6:34 PM

Liczba odsłon: 1762

Na wczorajszej konferencji Xbox na E3 ogłoszono dwa nowe plany Xbox Game Pass: Xbox Game Pass na PC i Xbox Game Pass Ultimate. Microsoft mówił wówczas, że edycję pecetową można już teraz wypróbować za cenę dokładnie 1 dolara, zaś do edycji Ultimate usługa będzie dołączona bez dodatkowych opłat. A jak to się przekłada na polskie warunki? Zobaczmy.

Nieograniczony dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier na PC, od sierpnia bieżącego roku w systemie Windows 10. Dołącz do nas za 18,99 zł miesięcznie w czasie trwania Bety. Już nigdy nie będziesz się nudzić, ponieważ cały czas dodajemy nowe gry warte zagrania. Do grania w gry na komputerze wymagany jest system Windows 10 (z najnowszą aktualizacją) oraz aplikacja Xbox (w wersji beta).

Zgodnie z zapowiedzią ponad setka gier będzie dostępna dopiero od sierpnia. Dziś biblioteka wprawdzie świeci pustkami, ale do ogarnięcia jest kilka ciekawych tytułów, takich jak Football Manager 2019, Imperator: Rome, Metro Exodus, Wolfenstein II, ARK: Survival Evolved, Rise of the Tomb Raider, Forza Horizon 4, VAMPYR, Hollow Knight i Slay The Spire. Podobnie jak w przypadku edycji konsolowej gracze na PC będą mogli grać w tytuły Xbox Game Studios i ID@Xbox w dniu ich globalnej premiery. Zobaczmy teraz, jak to wygląda cenowo.

  • Xbox Game Pass Ultimate łączy subskrypcję Xbox Live Gold z Xbox Game Pass na PC i konsolę. Cena wynosić będzie 54,99 zł miesięcznie. Pierwszy miesiąc kosztuje tylko 4 zł.
  • Xbox Game Pass z planem gier na PC będzie oferował nieograniczony dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier. Cena wynosić będzie 40 zł miesięcznie, a w okresie trwania bety - 18,99 zł.
  • Xbox Game Pass z planem gier na Xbox One oferujący nieograniczony dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier na konsole to - podobnie jak do tej pory - koszt 40 zł miesięcznie.

Do programu Xbox Game Pass na PC można dołączyć bezpośrednio w aplikacji Xbox (Beta). Użytkownicy posiadający już subskrypcję na konsolę i konto Xbox Live Gold mogą w razie chęci zaktualizować swoją subskrypcję do Xbox Game Pass Ultimate. Zważywszy na normalną cenę Live Gold, czyli 29 zł/miesiąc i cenę Game Pass na PC i konsolę, czyli 40 zł/miesiąc razy dwa, edycja Ultimate wydaje się najbardziej opłacalna.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia