Xbox Game Pass: aplikacja na Smart TV, wersje demo gier i więcej integracji z Windows 11 i Microsoft Edge

Xbox Game Pass: aplikacja na Smart TV, wersje demo gier i więcej integracji z Windows 11 i Microsoft Edge

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/9/2022, 5:30 PM

Liczba odsłon: 1927

W tę niedzielę Microsoft wraz z Bethesdą poprowadzą wspólny pokaz, na którym przybliżą fanom nadchodzące gry na Xbox, PC i chmurę. Gigant już dziś dzieli się natomiast wieloma innymi zapowiedziami dotyczącymi gamingu, wliczając w to nową platformę aplikacji Xbox Game Pass, dostępność chmury gamingowej w kolejnych regionach, nowe integracje z Windows 11 i Edge, aktualizacje dla członków Game Pass i więcej opcji Xbox Design Lab.

Aplikacja Xbox na smart TV Samsunga z 2022 roku

Microsoft ogłosił partnerstwo z Samsungiem, które ma na celu wprowadzenie aplikacji Xbox na telewizory koreańskiego producenta z tego roku. Pozwoli to grać w setki tytułów w chmurze bez konsoli, wliczając w to tytuły w Xbox Game Pass Ultimate i Fortnite niewymagający subskrypcji.

Doświadczenie ma być podobne do używania innych aplikacji streamingowych na TV. Począwszy od 30 czerwca, będziemy mogli otworzyć aplikację Xbox w Samsung Gaming Hub lub Media Hub, zalogować się na konto Microsoft (z subskrypcją Game Pass Ultimate), sparować kontroler Bluetooth i grać w setki tytułów dostępnych w Xbox Cloud Gaming.

Dalsza ekspansja Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming (Beta) jest od dziś dostępny dla graczy z Argentyny i Nowej Zelandii. Podobnie jak w pozostałych regionach mogą oni uruchamiać setki tytułów w chmurze na telefonach z iOS i Androidem, PC z Windows, konsolach Xbox One i Xbox Series X/S, a wkrótce też na smart TV marki Samsung.

Nowe doświadczenia gamingowe w Microsoft Edge i Windows 11

Xbox współpracuje z innymi działami w Microsoft, by zapewnić świetne wrażenia z grania. Prace te obejmują również Windows 11, na którym oferowane są:

  • Optymalizacje dla gier w trybie okienkowym — testowane obecnie w programie Insider. Mają na celu zmniejszenie latencji i odblokowanie funkcji, takich jak Auto HDR i Variable Refresh Rate (VRR).
  • Nowa aplikacja kalibracji HDR — która pozwoli graczom poprawić kolory i spójność ich ekranów HDR.
  • Game Pass Widget — widżet pozwalający graczom przeglądać i odkrywać gry w Game Pass, a także wskakiwać z powrotem do ostatnio uruchamianych gier.
  • Pasek kontrolera — z dostępem do ostatnich gier i skrótów do launcherów (aplikacji uruchomieniowych), wliczając w to aplikację Xbox. Można go obsługiwać bez udziału klawiatury i myszy. Również dostępny w programie Insider.

Xbox Game Pass na Windows 11

Microsoft Edge również ewoluuje, aby spełniać potrzeby graczy. Już wkrótce w przeglądarce desktopowej pojawią się ekskluzywne funkcje gamingowe, w tym integracje z Xbox Cloud Gaming:

  • Nowa, spersonalizowana strona główna gier — zawierająca aktualności, przewodniki po grach, transmisje na żywo, najciekawsze momenty z gier, turnieje, nadchodzące i nowo wydane gry oraz bibliotekę Xbox Cloud Gaming, a także łatwy dostęp do ostatnich gier i powiązanej zawartości.
  • Wbudowana funkcja Clarity Boost — która sprawia, że wrażenia wizualne podczas grania w chmurze są ostrzejsze i bardziej wyraźne.
  • Nowe menu "Gry" w Microsoft Edge — zapewni ono łatwy dostęp do bezpłatnych, popularnych gier, takich jak Microsoft Solitaire, Atari Asteroids, Microsoft Jewel i ekskluzywnej gry Surf Microsoft Edge, a także pomoże graczom odkrywać nowe.
  • Tryb wydajności — który pomaga poprawić wydajność gier na Windows 10 i 11, by działały szybko i płynnie, automatycznie zmniejszając zużycie zasobów przeglądarki po uruchomieniu gry na PC.

Więcej korzyści z członkostwa w Xbox Game Pass

Microsoft zapowiedział, że w tym roku członkowie Game Pass Ultimate będą mogli grać w chmurze w wybrane tytuły, które już posiadają lub które zakupili poza biblioteką Xbox Game Pass.

Firma ujawniła też pierwsze szczegóły Project Moorcroft — programu umożliwiającego granie w dema gier.

Program ten zacznie być udostępniany w przyszłym roku, zaczynając od skupienia się na zapewnieniu niezależnym deweloperom z całego świata większych możliwości budowania ekscytacji związanej z ich grami. Uczestniczący deweloperzy będą mogli zobaczyć, jak radzą sobie ich dema, i otrzymać wynagrodzenie, co pozwoli im przenieść swoją kreatywność na Xbox i dotrzeć do nowych odbiorców dzięki Game Pass.

Więcej możliwości ekspresji z Xbox Design Lab

Xbox Design Lab pozwala prawdziwie spersonalizować kontroler Xbox, by stał się unikalny (dostępne są miliardy unikalnych kombinacji). Dziś Microsoft ogłasza rozszerzenie usługi na nowe regiony, a także nowe opcje kolorystyczne:

  • Xbox Design Lab staje się dostępny w 11 nowych krajach — w tym w Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei, Singapurze, Czechach, Grecji, Węgrzech, Norwegii, Słowacji, Szwajcarii, a pod koniec lata również w Tajwanie.
  • Nowe opcje personalizacji — obejmują nowe pastelowe kolory (Soft Pink, Soft Orange, Soft Green, Soft Purple), a także nowe pokrywy górne w wersji Camo z pasującymi pokrywami bocznymi — Mineral Camo, Arctic Camo, Forest Camo, Sandglow Camo i Blaze Camo.

Xbox Design Lab

Jak widać, Xbox ma sporo pomysłów na udoskonalanie wrażeń z gamingu i rozszerzania ich dostępności, również dla osób, które nie posiadają tradycyjnego sprzętu, takiego jak konsola czy PC. Jeśli natomiast chodzi o same gry, to przede wszystkim czekamy na Xbox & Bethesda Games Showcase, wspólny pokaz Xboksa i Bethesdy, który odbędzie się już w niedzielę.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia