Wyszukiwanie głosowe w Word trafiło do Office Insider na Windows

Wyszukiwanie głosowe w Word trafiło do Office Insider na Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/14/2022, 2:55 PM

Liczba odsłon: 2651

Microsoft wypuścił kompilację Office Insider Preview o numerze 14827.20088 dla Insiderów w Windows Current Channel. Główna nowość przypadła w udziale aplikacji Word. Jego wbudowana wyszukiwarka już teraz jest potężnym narzędziem, a dzięki wyszukiwaniu głosowemu stanie się dla wielu osób jeszcze wygodniejsza.

Funkcja "Wyszukaj" w Word to potężne narzędzie, które zwraca akcje, definicje, pliki, ludzi i inną zawartość zaledwie po wpisaniu paru znaków. Nowa funkcja wyszukiwania głosowego umożliwia wypowiedzenie tego, czego szukamy, a wyszukiwarka to znajdzie — tak samo, jak gdybyśmy to wpisali na klawiaturze. Aby zyskać dostęp do tej funkcji, należy kliknąć ikonę mikrofonu przy prawej krawędzi pola wyszukiwarki.

Wyszukiwanie głosowe w Office

Można też nacisnąć Alt + Q na klawiaturze, aby umieścić fokus w polu wyszukiwarki, a następnie nacisnąć klawisz strzałki w prawo i Enter. Teraz możemy już powiedzieć do mikrofonu frazę wyszukiwania, a z pola rozwinie się menu z podpowiedziami. Standardowo klikamy podpowiedzi z listy albo szukamy dalej.

Wyszukiwanie głosowe w Office

Przy korzystaniu z funkcji wyszukiwania głosowego powinniśmy upewnić się, że mikrofon jest podłączony (jeśli korzystamy z zewnętrznego mikrofonu, a nie wbudowanego np. w laptopa) i włączony w ustawieniach systemu. Jak to sprawdzić? Z naszego poradnika dowiesz się, jak włączyć mikrofon w ustawieniach Windows 10.

Jeśli zastanawiacie się, czy wyszukiwanie głosowe działa w Polsce, to odpowiedź jest twierdząca! Język polski znajduje się na liście wspieranych języków (w sumie jest ich 18).