Wsparcie dla klawiatury i myszy w listopadowej aktualizacji Xbox One

Wsparcie dla klawiatury i myszy w listopadowej aktualizacji Xbox One

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/15/2018, 11:28 PM

Liczba odsłon: 1072

Przed czterema dniami swoją premierę zaliczył October 2018 Xbox Update - konsolowy odpowiednik jesiennej aktualizacji Windows 10. Teraz czas pójść dalej. Microsoft zapowiedział następną miesięczną aktualizację Xbox One (wersja 1811). Już dziś mogą ją testować Insiderzy z kręgu Preview Alpha. A jest co testować! Wśród nowości m.in. wsparcie dla klawiatury i myszy, bardziej rozbudowana wyszukiwarka i nie tylko. Szczegóły poniżej.

Pierwsza aktualizacja spod szyldu 1811 (wersja 181012-1920) jest już dostępna dla Xbox Insiderów, niemniej jednak nie wszystkie zmiany będą dostępne od razu i dla wszystkich. Microsoft podkreśla, że funkcje są jeszcze w fazie eksperymentalnej. Najważniejszą z nich jest oczywiście wsparcie dla klawiatury i myszy, dla jednych długo wyczekiwany święty Graal świata konsol, dla innych - wprost przeciwnie, koniec pewnej ery. Tak czy inaczej zgodnie z zapowiedziami wsparcie to nadeszło. Co na ten temat mówi Microsoft?

Dzięki temu wsparciu dla nowego urządzenia wejścia na poziomie platformy deweloperzy mogą teraz dodawać wsparcie dla klawiatury i myszy do swoich gier, jeśli tego chcą. Ważne, by mieć na uwadze, że wsparcie dla klawiatury i myszy jest dodawane do każdego tytułu osobno i w całości zależy od woli dewelopera. Pierwszym tytułem, który da Wam wsparcie dla klawiatury i myszy, będzie Warframe. Funkcja zacznie być udostępniana w następnych tygodniach i damy Wam znać, kiedy już będzie gotowa do testów.
- Bradley Rossetti, Xbox Insider Team Lead

Druga nowość dotyczy nowych źródeł dla wyszukiwarki. Będzie ona teraz wyświetlać informacje o grach "Gotowych do zainstalowania" lub już posiadanych w ramach różnych subskrypcji, takich jak Xbox Game Pass czy EA Access. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć grę, której szukamy, i zacząć w nią grać. Oprócz tego Microsoft dodaje do aktualizacji garść poprawek. Warto jednak mieć na uwadze, że kompilacja znajduje się w fazie testowej i może w niej występować kilka problemów. Wersja publiczna w listopadzie powinna być już ich pozbawiona.