Word z nową funkcją udostępniania dokumentu do recenzji

Word z nową funkcją udostępniania dokumentu do recenzji

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/4/2022, 4:38 PM

Liczba odsłon: 2622

Współpraca nad dokumentami często obejmuje wiele osób, których wkład i role różnią się od siebie. Niektórzy są właścicielami dokumentu, podczas gdy inni wprowadzają tylko niezbędne zmiany czy komentarze. Aby wspomóc te procesy, Microsoft Word otrzymał nową funkcję udostępniania dokumentu przeznaczoną konkretnie do udostępniania w celu recenzji.

Tryb recenzji w Word został stworzony w konkretnym celu, aby wnieść więcej kontroli i przejrzystości do wspomnianego wyżej procesu. Pozwala on udostępniać dokumenty innym w oparciu o ich role w tworzeniu dokumentu. Kiedy otworzymy dokument udostępniony nam do recenzji, automatycznie wejdziemy w tryb recenzji. Nie będziemy w nim mieli pełnej kontroli nad edycją. Zamiast tego będziemy mogli dodawać sugestie w formie komentarzy lub śledzonych zmian. Właściciele dokumentu i inni współtwórcy z pełnymi uprawnieniami edycji otrzymają następnie zmiany do zatwierdzenia lub odrzucenia.

Tryb recenzji w aplikacji Word

Jak to działa? Aby udostępnić dokument do recenzji, kliknij przycisk Udostępnij, a następnie polecenie Udostępnij w menu. Przy osobach, którym udostępniasz plik, wybierz opcję Może recenzować (zamiast "Może edytować" lub "Może wyświetlać"). Uprawnienie to możesz ustawić również w Innych ustawieniach w oknie dialogowym Ustawienia linku.

Udostępnij dokument do recenzji w Word

Funkcjonalność jest dostępna u wszystkich użytkowników Word w przeglądarce oraz wszystkich Office Insiderów w Beta Channel, Current Channel (Preview) i Current Channel w Word na Windows i macOS. Możliwość recenzowania w nowym trybie wdrażana jest na razie tylko do przeglądarkowego Worda. Wkrótce będzie też dostępna w stacjonarnych aplikacjach na Windows i Mac we wszystkich kanałach Office Insider.

Microsoft Word jest częścią pakietów Microsoft 365 i Office 365.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia