Windows Copilot może trafić do Windows 10

Windows Copilot może trafić do Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/9/2023, 5:00 PM

Liczba odsłon: 801

Windows Copilot, cyfrowy asystent AI wbudowany w system operacyjny, to jedna z najciekawszych nowości we wrześniowej aktualizacji Moment 4 Update dla Windows 11. Biorąc pod uwagę ostatnie lata posuchy, jeśli chodzi o zawartość aktualizacji Windows 10, nie spodziewaliśmy się raczej integracji Copilota ze starszym systemem. Windows Central sugeruje, że, być może, powinniśmy.

Według nowego raportu Zaca Bowdena z Windows Central, znanego z wielu potwierdzonych później przecieków, Copilot w Windows zmierza do Windows 10. Powodem tego jest nadal ogromna baza użytkowników tego systemu — zwłaszcza w porównaniu z Jedenastką. W artykule czytamy:

Według moich źródeł Microsoft planuje wprowadzić tego samego Microsoft Copilota na Windows 10 w aktualizacji, która ukaże się niebawem. Podobnie jak w Windows 11, ta aktualizacja Windowsa 10 umieści przycisk Copilota bezpośrednio na pasku zadań Windows 10, który będzie otwierał to samo doświadczenie Copilota na pasku bocznym, które znaleźć można w Windows 11.

Głównym powodem tej decyzji jest udział rynkowy. Windows 10 nadal jest używany na ponad 1 miliardzie aktywnych urządzeń miesięcznie — w porównaniu do 400 milionów aktywnych urządzeń miesięcznie z Windowsem 11. Microsoft postrzega ten miliard użytkowników jako niewykorzystany rynek do ekspansji Copilota, dlatego dodanie Copilota do Windows 10 jest oczywistym kolejnym krokiem dla firmy.


— Zac Bowden z Windows Central

Znany redaktor uważa też, że umieszczenie tego doświadczenia AI na Windows 10 ułatwi przekonanie deweloperów do tworzenia pluginów dla Copilota. Dzięki temu ich oprogramowanie będzie dostępne na 1,4+ mld urządzeń, a nie tylko na 400+ mln.

Źródło: https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-10/exclusive-microsoft-plans-to-bring-its-ai-copilot-to-1-billion-windows-10-users