Windows Autopatch już ogólnodostępny

Windows Autopatch już ogólnodostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/12/2022, 1:24 PM

Liczba odsłon: 1620

W kwietniu Microsoft zapowiedział nową usługę o nazwie Windows Autopatch dla klientów korporacyjnych. Ma ona być sposobem na zautomatyzowanie aktualizacji i obsługi punktów końcowych. Administratorzy IT uzyskują również możliwość łatwego cofania aktualizacji, jeśli coś pójdzie nie tak.

Zgodnie z zapowiedzią Windows Autopatch jest od dzisiaj dostępny dla klientów Windows Enterprise E3 i Enterprise E5.

Wprowadziliśmy nasza nową, inteligentną usługę zarządzania, Windows Autopatch, która pomoże zmniejszyć obciążenie działu IT poprzez zautomatyzowanie aktualizacji Windows, Microsoft Edge i Office, zapewniając, że są one zawsze aktualne. Cieszymy się, że możemy udostępnić klientom Autopatch bez dodatkowych kosztów w ramach subskrypcji Windows Enterprise E3.
— Microsoft

Windows Autopatch działa w oparciu o usługi aktualizacji, takie jak Windows Update for Business, aby zapewnić automatyczną aktualizację Windows 10, Windows 11, Microsoft Edge, Teams i innych usług Microsoft 365. Obejmuje to tworzenie pierścieni testowych, monitorowanie kondycji i wycofywanie aktualizacji w razie potrzeby.

Windows Autopatch

Microsoft uważa, że idea oddelegowania tych zadań może dać administratorom IT trochę luzu. Zmienianie systemów w jakikolwiek sposób może spowodować, że niezałatane oprogramowanie pozostawi luki w ochronie. Windows Autopatch aktualizuje aplikacje Windows i Microsoft 365, co pozwala uniknąć tego ryzyka. Usługa pozwala też Microsoftowi wykrywać potencjalne problemy na styku gigantycznej ilości konfiguracji sprzętu i oprogramowania, z jakimi współpracuje Windows. Wraz z rozwojem usługi wykrywalność problemów będzie jeszcze wyższa.

Więcej na temat Windows Autopatch można dowiedzieć się z FAQ, dokumentacji i od dedykowanej społeczności.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia