Windows 10 Spring Creators Update - wersja RTM już wyłoniona!

Windows 10 Spring Creators Update - wersja RTM już wyłoniona!

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/27/2018, 7:38 PM

Liczba odsłon: 3366

Rozwój najbliższej dużej aktualizacji Windows 10 - Redstone 4 lub też Spring Creators Update - dobiegł już najwyraźniej końca. Jak donoszą powiązane z Microsoft źródła, wydana dziś w Fast Ring kompilacja 17133 jest wersją finalną o statusie już nie prerelease, a release. Taki właśnie numer builda osiągnie najprawdopodobniej ostateczna wersja wiosennej aktualizacji, a kolejne aktualizacje będą różniły się tylko numerkiem po kropce. Znamy już domniemaną datę premiery!

Windows 10 - Redstone 4 - kompilacja 17133 RTM

Podobnie jak większość ostatnich kompilacji 17133 nie wykazuje żadnych znanych błędów czy problemów. Pod tym numerem Spring Creators Update zadebiutować ma w tzw. Public Release, a więc publicznym wydaniu Windows 10, wchodząc na miejsce Fall Creators Update. Dalsze aktualizacje jakościowe i zabezpieczeń nie będą już zatem zmieniać głównego numeru wersji (np. na 17134), lecz dodawać numerek po kropce (np. 17133.1200), podobnie jak ma to miejsce w obecnych wydaniach Public Release.

Kompilacja ukazała się na razie w Fast Ring, co może być nieco mylące, bowiem stabilne wersje systemu zwykły trafiać do Slow Ring. To - jak twierdzą źródła - ma jednak nastąpić w najbliższych dniach. W przypadku ostatnich buildów przechodzących do pierścienia Slow zajmowało to 3 dni od wydania w Fast, choć nie jest to regułą, zwłaszcza w przypadku buildów finalnych. Oczywiście, jako że mowa o kompilacji RTM, trafi też ona do pierścienia Release Preview. Insiderzy celujący w tą gałąź powinni się więc spodziewać dużej aktualizacji w ciągu następnych dni.

Co jeszcze wiadomo o planach względem Redstone 4/Spring Creators Update? Źródła utrzymują, że aktualizacja zacznie być udostępniana 10 kwietnia użytkownikom publicznej wersji Dziesiątki, natomiast Insiderom w pierścieniu Fast zaczną być udostępniane kompilacje Redstone 5, obecnie testowane w opcji Skip ahead.

Więcej na temat zawartości kompilacji 17133 przeczytacie w naszym kolejnym tekście!

Aktualizacja 30.03.2018: kompilacja 17133 dotarła właśnie do Slow Ring.