Widżety na pełnym ekranie szerzej dostępne na Windows 11

Widżety na pełnym ekranie szerzej dostępne na Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/30/2023, 6:30 PM

Liczba odsłon: 1439

Rozszerzony widok tablicy Widżetów, przypominający nieco ekran Start z czasów Windows 8, trafił po raz pierwszy do Insiderów na Windows 11 w Dev Channel we wrześniu 2022 roku. Po miesiącach testów wygląda na to, że funkcjonalność osiągnęła gotowość do publicznego wydania. Użytkownicy mogą ją już włączyć, pobierając ostatni Windows Web Experience Pack.

Potrzebujesz więcej przestrzeni na tablicy widżetów? Chcesz widzieć wszystko na raz? Teraz to możliwe. Za pomocą przycisku zwijania/rozwijania w prawym górnym rogu tablicy (obok przycisku dodawania widżetów) można przełączać się między widokiem zwiniętym (klasyczne menu) a rozwiniętym (cały ekran). Windows 11 zapamiętuje rozmiar tablicy. Dzięki temu, jeśli preferujesz ten nowy, pełny widok, to po jego włączeniu będzie on później otwierał się domyślnie.

Tablica widżetów w Windows 11

Do tej pory dostępna tylko dla Windows Insiderów, pełnoekranowa tablica widżetów poprzez Windows Web Experience Pack version (423.2300.0.0) dotarła do stabilnej wersji Windows 11. Po aktualizacji powinniśmy zobaczyć w prawym górnym rogu tablicy przycisk, pozwalający rozszerzyć widok. Gdy otwarty jest ekran widżetów, przycisk w prawym górnym rogu pozwala zwinąć widok z powrotem do wysuwanego menu.

Windows Web Experience Pack to stosunkowo nowy sposób aktualizacji niezależnie od systemu. W ramach pakietów przekazywane są funkcje i doświadczenia rozwijane niezależnie od OS, dlatego aktualizacje te nie zmieniają numeru builda, a jedynie wnoszą określone zmiany.