Wiadomość, która obchodzi dokładnie nikogo. Gra Disney Magic Kingdoms traci wsparcie na Windows 10 Mobile

Wiadomość, która obchodzi dokładnie nikogo. Gra Disney Magic Kingdoms traci wsparcie na Windows 10 Mobile

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 3/4/2020, 1:12 PM

Liczba odsłon: 2549

Tak, zdaję sobie sprawę, że ta informacja na pewno nie wyląduje na nagłówkach wszystkich portali w Polsce (zwłaszcza dniu, gdy do naszego kraju wreszcie zawitał koronawirus), ale w ramach ciekawostki postanowiłem ją przytoczyć. Microsoft zamknął już dawno rozdział zatytułowany "Windows 10 Mobile" i jest właśnie w trakcie redagowania zupełnie nowej historii, a w zasadzie dwóch - Windows 10X oraz Surface Duo z Androidem.

Disney Magic Kingdoms

Z pewnością jednak znajdziemy nadal (garstkę) miłośników i użytkowników telefonów z tym systemem. Pytanie brzmi, czy którykolwiek z nich grał w Disney Magic Kingdoms. Szczerze wątpię, choć jest to aplikacja UWP i jest dostępna również na Windows 10. W grze tej możemy stworzyć swój własny park rozrywki pełen postaci z bajek Disney, Pixara oraz Star Wars. Wydawca gry oficjalnie poinformował, w specjalnym komunikacie wyświetlanym w trakcie gry, że w dniu 21 kwietnia kończy się oficjalne wsparcie tego tytułu na mobilnej Dziesiątce.

Oznacza to nic innego jak to, że gra przestanie działać i aby kontynuować grę, zaleca się transfer danych na inne, wspierane nadal platformy. Do wyboru mamy Windows 10, Android lub iOS. Jeśli nadal gracie w ten tytuł, choć zapewne zainteresuje on głównie młodszych użytkowników, to warto już teraz zadbać o backup danych.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia