Udostępnianie ankiet Forms do współpracy na osobistym koncie Microsoft

Udostępnianie ankiet Forms do współpracy na osobistym koncie Microsoft

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/5/2024, 5:00 PM

Liczba odsłon: 203

Współpraca nad ankietami Microsoft Forms była od dawna wyczekiwaną funkcją wśród użytkowników darmowych kont osobistych. Jeśli logujesz się za pomocą konta Microsoft (MSA), możesz teraz współtworzyć ankiety wraz z rodziną i przyjaciółmi, aby np. planować wspólne aktywności i organizować spotkania. Nie jest już do tego niezbędna licencja Microsoft 365.

Aby udostępnić ankietę w celu jej współtworzenia, kliknij "..." w prawym górnym rogu, a następnie Współpraca lub duplikowanie i w sekcji "Dodaj współpracowników" Udostępnij link, aby współpracować i wyświetlać wynik. Domyślnie każda osoba mająca konto Microsoft może edytować i wyświetlać wyniki. Obok wygenerowanego linka naciśnij przycisk Kopiuj. Możesz wkleić ten link w wiadomości e-mail albo Teams.

Udostępnianie ankiet Forms do współpracy na osobistym koncie Microsoft

Użytkownicy logujący się na szkolnych lub służbowych kontach Microsoft 365 nie mogą współtworzyć ankiet udostępnionych z konta Microsoft. Jeśli chodzi o kontrolę dostępu, możesz kliknąć ikonę kosza obok linka, aby wyłączyć współpracę. Użytkownicy, którzy weszli z udostępnionego linka, mogą edytować ankietę, np. dodawać i usuwać pytania, zmieniać styl, wysyłać kolejne zaproszenia i nie tylko. Inicjały użytkowników nanoszących w danej chwili edycje są widoczne na górze ankiety. Współpracownicy mogą też przeglądać wyniki ankiet.

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-forms-blog/share-forms-for-collaboration-using-your-microsoft-account/ba-p/4182371

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia