Teams PWA ogólnodostępny na Linuksie

Teams PWA ogólnodostępny na Linuksie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/7/2022, 8:00 PM

Liczba odsłon: 1250

Już w 2019 roku deweloperzy Microsoft Teams potwierdzili, że pracują nad wersją na Linuksa. Progresywna aplikacja internetowa (PWA) w końcu została ukończona i dziś ogłoszono jej ogólną dostępność. PWA umożliwia szybsze dostarczanie nowych funkcji i pozwala zamknąć lukę między wydaniami na Windowsa i Linuksa.

Klienci Linuksa, którzy opierają się na Microsoft Teams w potrzebach współpracy i komunikacji, powiedzieli nam, że chcą pełnego bogactwa funkcji Teams dostępnego dla ich użytkowników w bezpieczny sposób. Można to teraz osiągnąć, używając Teams PWA — pisze Anupam Pattnaik z działu marketingu Teams. Doświadczenie PWA jest dostępne zarówno poprzez Chrome, jak i Edge działające na systemie Linux. Aplikacja oferuje dostęp do większej ilości funkcji, takich jak niestandardowe tła, widok galerii, reakcje, podnoszenie ręki na spotkaniach, a także widoki galerii i Trybu wspólnego.

Microsoft Teams PWA - Linux

Oprócz tego aplikacja PWA zapewnia funkcje desktopowe, takie jak powiadomienia systemowe z czatów i kanałów, zadokowaną ikonę z odpowiednimi kontrolkami, autouruchamianie aplikacji i łatwy dostęp do systemowych zezwoleń dla aplikacji. Microsoft Teams PWA na Linuksa może być używany z konfiguracją dostępu warunkowego (Conditional Access), aplikowaną poprzez Endpoint Manager. Pozwala to użytkownikom uzyskiwać dostęp do aplikacji webowej Teams, bezpiecznie korzystając z Edge.