Synchronizacja danych ankiet Forms z Excelem już dostępna

Synchronizacja danych ankiet Forms z Excelem już dostępna

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/24/2024, 12:00 PM

Liczba odsłon: 524

Wyczekiwana funkcjonalność synchronizacji danych z Excelem jest już dostępna w Microsoft Forms. Wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać dostęp do wszystkich odpowiedzi w ankiecie w Excelu dla sieci Web. Dzięki temu możesz korzystać z bogatych funkcji Excela, by analizować i wizualizować te dane.

Dzięki automatycznej synchronizacji nowych odpowiedzi w czasie rzeczywistym możesz pracować w arkuszu kalkulacyjnym bez wypadania z rytmu. To koniec żonglowania wieloma kopiami tego samego pliku i ręcznego uzupełniania danych. Funkcję można wypróbować już teraz, korzystając np. z tego szablonu. Aby to zrobić, otwórz dowolny aktywny formularz lub quizz, przejdź do "Odpowiedzi" i wybierz "Otwórz wyniki w Excelu". Automatycznie utworzy to arkusz Excela w OneDrive i przeniesie Cię do Excela w przeglądarce, gdzie zobaczysz tabelę z danymi w ciągu kilku sekund.

Synchronizacja danych Microsoft Forms z Excelem już dostępna

W Excelu możesz manipulować danymi w dowolny sposób, wybierając narzędzia do dalszej analizy, takie jak sortowanie, filtrowanie i wstawianie wykresów. Nowe odpowiedzi będą synchronizować się automatycznie, kiedy otworzysz Excel Online, co pozwoli Ci kontynuować pracę.

Na chwilę obecną synchronizacja danych z Forms jest dostępna tylko w Excelu dla sieci Web. Możesz nadal przeglądać swoje dane w aplikacjach desktopowej oraz mobilnej Excela, jednak nowe odpowiedzi nie będą automatycznie synchronizowane, dopóki nie otworzysz programu Excel w przeglądarce.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-forms-blog/introducing-forms-data-sync-to-excel/ba-p/4036051

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia