Sprawdzanie pisowni w Notatniku na Windows 11 szerzej dostępne

Sprawdzanie pisowni w Notatniku na Windows 11 szerzej dostępne

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/8/2024, 3:40 PM

Liczba odsłon: 252

W marcu pojawiły się poparte zrzutami ekranu doniesienia, że Notatnik w Windows po blisko 40 latach zostanie wyposażony w sprawdzanie pisowni. To technologia szeroko rozpowszechniona w przeglądarkach internetowych, aplikacjach czatu czy edytorach Microsoft 365, takich jak Word. W międzyczasie funkcjonalność trafiła do testów z grupą Windows Insiderów, a teraz zaczęła być szerzej dostępna.

Jak donosi Tom's Hardware, sprawdzanie pisowni i autokorekta w Notatniku na Windows 11 zaczęły być wdrażane w publicznej wersji systemu. Na chwilę obecną Microsoft nie ogłosił jeszcze ogólnodostępnego wydania tej zmiany. Możliwe, że stanie się to jutro, przy okazji wydania publicznych aktualizacji w ramach Patch Tuesday. Jako że zmiana dopiero zaczęła być wdrażana, może trochę potrwać, nim trafi do wszystkich.

sprawdzanie pisowni/autokorekta w Notatniku na Windows 11 - Future

Podobnie jak w innych aplikacjach (np. w Notepad++), Notatnik na Windows 11 podkreśla na czerwono słowa, które funkcja sprawdzania pisowni uzna za niepoprawne (nieznajdujące się w słowniku danego języka, z którego funkcja ta korzysta). Aplikacja pokazuje też opcje autokorekty w menu kontekstowym po kliknięciu podkreślonego słowa prawym przyciskiem myszy. Tom's Hardware informuje, że opcje te są włączone domyślnie. Z wcześniejszych doniesień wiemy, że można je będzie wyłączyć w ustawieniach.

sprawdzanie pisowni/autokorekta w Notatniku na Windows 11 - Future

Nowe funkcje Notatnika w jakiś sposób wynagradzają wycofanie WordPada w Windows 11 24H2 – znacznie lepiej wyposażonego, darmowego edytora tekstu, który przez lata był dołączany do systemu.

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://www.tomshardware.com/software/after-41-years-microsoft-quietly-adds-spellchecking-and-autocorrect-to-windows-notepad

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia