Sporo nowości w Microsoft Teams dla edukacji

Sporo nowości w Microsoft Teams dla edukacji

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/11/2019, 5:32 PM

Liczba odsłon: 1840

Lada moment zaczną się wakacje, ale Microsoft już teraz przygotowuje się do sezonu back-to-school, co szczególnie widać na przykładzie Microsoft Teams. Nowości dla uczniów, nauczycieli i administratorów w Zespołach pojawiają się regularnie każdego roku. Zobaczmy, co przygotowano tym razem.

Uproszczony, nakierowujący design

Dostęp do czatów, kanałów i zadań jest teraz łatwiejszy dzięki kafelkom graficznym, które reprezentują każdy z naszych zespołów. Microsoft nazywa to widokiem siatki. Widok ten zastępuje dotychczasową listę zespołów, która widniała w lewym panelu. Mimo tej zmiany cała zawartość, nad którą do tej pory pracowaliśmy, pozostaje dokładnie tam, gdzie ją umieściliśmy.

Nauczyciele mogą teraz również wyrażać uznanie dla osiągnięć uczniów za pomocą nowych ogłoszeń, kart pochwał i naklejek.

Dziennik ocen i inne nowe narzędzia w Teams

Nowy dziennik ocen ułatwia przeglądanie ocen i średnich z każdego zadania na danym kursie. Wkrótce zostanie dodana możliwość synchronizacji ocen z PowerSchool i innymi systemami informacyjnymi. Możliwe stało się również przeglądanie postępów poszczególnych uczniów, co pozwala obserwować ich postępy na przestrzeni czasu.

Teams

Dodatkowo pojawiła się możliwość importowania istniejących Notesów klasowych, dzięki czemu łatwo będzie przenieść treść z poprzedniego notesu do nowego zespołu.

Nowe sposoby udostępniania treści

Microsoft ogłasza nową funkcję "Udostępnij w Teams" (Share to Teams), która ułatwia tworzenie zadań lub wysyłanie linków do klasy bezpośrednio z popularnych aplikacji i zasobów edukacyjnych. Wielu dostawców usług edukacyjnych już zobowiązało się do integracji z Share to Teams. Efekty staną się widoczne już wkrótce! Deweloperzy mogą dodać taką integrację, wchodząc tutaj.

Teams

Niedługo będzie można też łatwiej raportować o postępach i zadaniach uczniów ich rodzicom lub opiekunom. Wszystko za sprawą cotygodniowych aktualizacji wysyłanych na maila. Administratorzy mogą już teraz przygotować się na tę funkcję, wprowadzając nowy rodzaj synchronizacji w Microsoft School Data Sync.

Ostatnią z ogłoszonych dziś nowości są napisy generowane na żywo w spotkaniach Teams. Napisy te są transkrypcją tego, o czym mówią uczestnicy spotkania, co może okazać się szczególnie przydatne u użytkowników, którzy mają problemy ze słuchem lub uczą się w języku obcym.

Przypomnijmy jeszcze, że w naszym sklepie internetowym znajdziecie specjalną ofertę skierowaną właśnie do szkół. Jest to między innymi pakiet Office 365 oraz pakiet szkoleń przeznaczonych dla edukacji. Oczywiście edukacyjna oferta jest dużo szersza i można ją dostosować precyzyjnie pod określone wymagania. Można się z nią zapoznać w całości, zaglądając do naszego sklepu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia