Skype z dużą aktualizacją designu

Skype z dużą aktualizacją designu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/16/2022, 2:00 PM

Liczba odsłon: 1287

Microsoft pochwalił się ostatnimi zmianami w designie Skype'a, które mają sprawić, że korzystanie z aplikacji będzie dawało więcej przyjemności i radości. Od etapu ładowania, po pierwsze kroki w aplikacji — całe doświadczenie produktu zyskało świeże ilustracje, animowane emoji, nowe ulepszenia działania i poprawki błędów. Więcej szczegółów poniżej.

Nowe motywy i kolory

Zgodnie z filozofią designu Microsoftu doświadczenie korzystania z aplikacji powinno być zarazem znajome, jak i świeże i nowoczesne. Dokładnie takie podejście zastosowano teraz w Skype. Zacznijmy od nowych motywów i kolorów nagłówka. Kolory motywów zostały zaktualizowane (od czasu wydania z zeszłego roku) i pojawiły się nowe opcje kolorystyczne, które można wybrać według upodobań zarówno w trybie jasnym, jak i ciemnym. Te piękne, żywe kolory są teraz dobrze widoczne w różnych miejscach aplikacji.

Skype

Skype

Ponadto doświadczenie Skype jest teraz bardziej przystępne dla każdego dzięki zaktualizowanym motywom kolorystycznym ułatwień dostępu.

Nowe doświadczenie mobilne Skype

Skype pozwala rozmawiać nawet ze 100 osobami jednocześnie w połączeniach wideo przez 24 godziny, każdego dnia. W zeszłym roku Microsoft uruchomił nowe, piękne doświadczenie połączeń w aplikacji desktopowej Skype oraz Skype w przeglądarce. Teraz gigant ogłasza włączenie zupełnie nowego, ulepszonego etapu połączeń, który zapewni "najlepsze doświadczenie mobilne połączeń wideo".

Pierwszym krokiem było upewnienie się, że owo doświadczenie mobilne jest dopasowane do aktualnego etapu połączeń na PC. Oznacza to m.in. obsługę jasnego motywu, a także piękne tła dla uczestników bez kamery. Dodano również ulepszenia techniczne, aby poprawić stabilność i wydajność każdego połączenia wideo. Ale to tylko pierwszy kamień milowy w tym obszarze.

Skype

W najbliższej przyszłości (jako pierwsi sprawdzą to Skype Insiderzy) dużo łatwiejszy stanie się dostęp do wszystkich kontrolek i akcji przydatnych podczas połączeń wideo na smartfonie. Wideo będzie płynnie skalowane, niezależnie od tego, ilu uczestników liczy spotkanie. Jednym stuknięciem będziemy mogli przejść z połączeniem wideo na pełny ekran i ukryć wszystkie kontrolki, aby móc lepiej wczuć się w konwersację.

Czytaj i udostępniaj spersonalizowane artykuły — bez subskrypcji

Microsoft przedstawia nową zakładkę "Dzisiaj" w Skype. W tym widoku znajdziemy spersonalizowane artykuły i newsy z zaufanych źródeł z całego świata — wraz z możliwością udostępniania bezpośrednio w Skype. Co najlepsze, nie potrzeba żadnej subskrypcji, aby z tego korzystać.

Skype

Tłumaczenie rozmów twoim własnym głosem

Microsoft uruchomił tłumaczenie połączeń wideo Skype do Skype w czasie rzeczywistym z użyciem naturalnego głosu użytkownika. Oznacza to, że możesz prowadzić konwersację z kimś, kto mówi w innym języku, a tłumaczenie będzie odbywać się automatycznie, na żywo, ale nie głosem syntezatora, lecz twoim własnym, spróbkowanym głosem.

Skype TruVoice wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby automatycznie wykrywać język mówionego komunikatu w trakcie połączenia wideo i tłumaczyć go w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki połączeniu technologii rozpoznawania mowy i przetwarzania języka naturalnego, które potrafią zrozumieć i zinterpretować mówione słowa i tłumaczyć je na pożądany język. Ponadto, jeśli aktywujesz swój naturalny głos, Skype użyje AI, aby stworzyć jego próbki i dostosować tłumaczenie, by brzmiało jak ty. Dzięki temu konwersacja staje się bardziej ludzka.

Udostępnianie profilu jednym stuknięciem

Jeśli miałeś kiedykolwiek problemy z udostępnieniem swojego profilu lub odnalezieniem znajomych, to mamy dobre wieści. Microsoft przeprojektował to doświadczenie Skype, aby przybliżyć je użytkownikowi i ułatwić udostępnianie profilu oraz wyszukiwanie ludzi.

Skype

Po stuknięciu profilu zobaczysz ikonę kodu QR tuż obok swojej nazwy użytkownika. Po jej stuknięciu otworzy się nowe doświadczenie udostępniania profilu.

Skype

Na ekranie zostanie wygenerowany twój indywidualny kod QR Skype do zeskanowania przez inną osobę oraz inne opcje udostępniania. Jest jeszcze jedna niespodzianka. Chcesz ją sprawdzić? Stuknij swój kod QR i się przekonaj!