Skype TruVoice - tłumaczenie rozmów twoim własnym głosem w czasie rzeczywistym

Skype TruVoice - tłumaczenie rozmów twoim własnym głosem w czasie rzeczywistym

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/15/2022, 5:14 PM

Liczba odsłon: 2336

Sztuczna inteligencja pomaga przełamywać bariery komunikacyjne m.in. za sprawą tłumaczenia w czasie rzeczywistym, np. w postaci napisów na żywo. Jest też zamiana tekstu na mowę, która jednak brzmi dość maszynowo. A co, gdyby dało się wykorzystać własną barwę głosu, aby to nią komunikator wypowiadał tłumaczenia naszych wypowiedzi w innym języku? Taka funkcja właśnie trafiła do Skype!

Misją Skype'a jest pomoc w tworzeniu pełnych znaczenia połączeń z ludźmi, którzy liczą się najbardziej. Jesteśmy bardziej niż podekscytowani, by podzielić się z wami tym, że podjęliśmy nasz pierwszy krok w użyciu AI, aby pomogła nam w tym zadaniu! Dziś uruchamiamy tłumaczenie połączeń wideo Skype do Skype w czasie rzeczywistym z użyciem twojego naturalnego głosu. Oznacza to, że możesz prowadzić konwersację z kimś, kto mówi w innym języku, a tłumaczenie będzie odbywać się automatycznie, na żywo, tak jak to wygląda w rozmowie.
— Skype

Do tej pory Tłumacz Skype obsługiwał tłumaczenia konwersacji z 60 języków na 11 języków w przypadku tłumacza głosowego i 60 języków w tłumaczeniach tekstowych. Tłumaczenia głosowe wykorzystywały dotąd wbudowane głosy — teraz użytkownik może ustawić własny głos, aby mówił on w innym języku. To ogromny przełom w tłumaczeniu rozmów. Dzięki funkcji Skype TruVoice rozmowa w różnych językach może przebiegać o wiele bardziej naturalnie.

Skype TruVoice wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby automatycznie wykrywać język mówionego komunikatu w trakcie połączenia wideo i tłumaczyć go w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki połączeniu technologii rozpoznawania mowy i przetwarzania języka naturalnego, które potrafią zrozumieć i zinterpretować mówione słowa i tłumaczyć je na pożądany język. Ponadto, jeśli aktywujesz swój naturalny głos, Skype użyje AI, aby stworzyć jego próbki i dostosować tłumaczenie, by brzmiało jak ty. Dzięki temu konwersacja staje się bardziej ludzka.

Skype TruVoice - tłumaczenie rozmów twoim własnym głosem w czasie rzeczywistym

Tłumaczenia są dostępne dla wielu języków, w tym angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, chińskiego i innych. Aby aktywować funkcję podczas połączenia, kliknij ikonę trzech kropek ("Więcej") i wybierz "Tłumacz". Skype pokieruje obu uczestników w celu tłumaczenia rozmowy.

Tłumaczenie rozmów Skype z naturalnym głosem trafi również do grupowych rozmów wideo i rozmów telefonicznych w nadchodzących miesiącach. Bez wątpienia w 2023 roku wielojęzyczne rozmowy Skype staną się naprawde magiczne!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia