Seria dokumentalna Power On: The Story of Xbox zdobyła Daytime Emmy Award

Seria dokumentalna Power On: The Story of Xbox zdobyła Daytime Emmy Award

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/21/2022, 7:20 PM

Liczba odsłon: 667

Pod koniec zeszłego roku Microsoft wypuścił Power On: The Story of Xbox, serię wideo obrazującą 20-letnią historię Xboksa. Na serię składa się 6 około 40-minutowych odcinków o różnych etapach historii konsoli. Teraz produkcja została wyróżniona nagrodą Daytime Emmy Award. Za co dokładnie ją zdobyła?

Power On: The Story of Xbox przedstawia wiele tematów, począwszy od pierwszych planów Microsoftu, poprzez wejście do przemysłu konsol do gier i niesławny "Red Ring of Death" w Xbox 360, kończąc na premierze Xbox One i wielu innych sprawach. Zgodnie z oficjalnym opisem Xbox nieomal się nie wydarzył. Dowiedz się, dlaczego, w tym ujawniającym kulisy, 6-odcinkowym serialu, który zabierze cię z powrotem do chaotycznych początków konsoli do gier Microsoftu. To nieopowiedziana historia ludzi stojących za pudełkiem, glitchów i wszystkiego innego.

Seria zrobiła wrażenie nie tylko na fanach gamingu i technologii, ale też na krytykach. Power On: The Story of Xbox zdobył Daytime Emmy Award za wyróżniający się montaż z pojedynczej kamery ("Outstanding Single Camera Editing"). To miły dodatek po zdobyciu nagrody People's Voice na Webby Awards wcześniej w tym roku. Jeśli chodzi o Daytime Emmy, była to 49 edycja wydarzenia, na której serial został też nominowany w kategorii najlepszego programu o sztuce i kulturze popularnej ("Best program on arts and popular culture").

Power On: The Story of Xbox składa się z 6 odcinków, które można obejrzeć na YouTube (linki poniżej), ale też na platformach Redbox, IMDbTV, The Roku Channel, Microsoft i innych:

  1. Power On: The Story of Xbox | Chapter 1: The Renegades
  2. Power On: The Story of Xbox | Chapter 2: The Valentine's Day Massacre
  3. Power On: The Story of Xbox | Chapter 3: And It Didn't Turn On
  4. Power On: The Story of Xbox | Chapter 4: Cool…Now What?
  5. Power On: The Story of Xbox | Chapter 5: The Red Ring of Death
  6. Power On: The Story of Xbox | Chapter 6: TV…Or Not TV