Scheduler w Microsoft 365 zostanie wyłączony w przyszłym roku

Scheduler w Microsoft 365 zostanie wyłączony w przyszłym roku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/8/2022, 7:02 PM

Liczba odsłon: 1187

Scheduler, narzędzie korzystające z AI i rozpoznawania mowy/języka naturalnego, a także asystentki Cortany, by pomagać w planowaniu i zarządzaniu kalendarzem Outlook, zostanie wyłączony w przyszłym roku, blisko 15 miesięcy od swojej premiery w czerwcu 2021 r. Microsoft zapowiedział, że część funkcjonalności Schedulera mogą przejąć inne produkty.

Scheduler to usługa znana wcześniej pod nazwą Calendar.help. Korzysta ona z Cortany jako interfejsu do planowania spotkań z osobami spoza organizacji użytkownika. Microsoft zaczął wprowadzać Scheduler w j. angielskim na kontach Microsoft 365 w czerwcu ubiegłego roku (rok później niż pierwotnie oczekiwano, na co miała wpływ pandemia COVID-19). Scheduler pozwala użytkownikom planować spotkania za pomocą zapytań w języku naturalnym, takich jak "Znajdź czas dla mnie i Pawła na śniadanie w przyszłym tygodniu". Usługa działająca w tle sprawdza dostępność uczestników, nim wyśle zaproszenia z kalendarza. Scheduler może również przełożyć i anulować spotkania.

Scheduler for Microsoft 365

Scheduler jest dostępny w sprzedaży jako dodatek do wielu licencji Microsoft 365 z planem Microsoft Exchange Online. 1 września 2023 roku, gdy narzędzie zostanie wyłączone, jego funkcjonalność może (ale nie musi) przejść do innych produktów Microsoftu. Naszym zdaniem jest najbardziej prawdopodobne, że zintegruje się po prostu z samym Outlookiem.

Na wrzesień 2023 roku Microsoft zapowiedział też porzucenie wsparcia dla aplikacji Kaizala służącego do komunikacji i zarządzania pracą. Również w tym przypadku nie zostały podane przyczyny odesłania programu na emeryturę.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia