SMS Connect trafia do Skype Preview

SMS Connect trafia do Skype Preview

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 8/17/2018, 11:02 AM

Liczba odsłon: 1072

Najnowsza wersja poglądowej wersji komunikatora Skype została wyposażona w funkcję SMS Connect. Dzięki temu, w połączeniu z aplikacją Skype dla systemu Android, komunikator Microsoftu może stać się kolejną platformą odbierania i wysyłania wiadomości tekstowych. Może się stać, ponieważ analogiczna funkcja w Skype dla Androida jeszcze nie działa.

Funkcja SMS Connect pojawiła się w wersji Skype Preview oznaczonej numerem 8.29.76.16, która jest dostępna do pobrania przez wszystkich zainteresowanych użytkowników z witryny Skype Insider. Żeby pobrać aplikację nie trzeba rejestrować się w programie Insider i wystarczy aktywne konto Microsoft.

SMS Connect jest funkcją bliźniaczo podobną do SMS Relay, która nadal jest aktywna w aplikacjach Skype UWP dla Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Jednak tym razem, wprowadzając SMS Connect, Microsoft celuje w telefony z systemem Android. Aktywacja funkcji SMS Connect sprawi, że komunikator Skype stanie się domyślnym menedżerem wiadomości tekstowych w telefonie, a to umożliwi odbieranie i wysyłanie SMS-ów z poziomu komputera. Warto dodać, że aplikacja Skype Lite, również dostępna na Androidzie, może być klientem wiadomości tekstowych, ale ta nie będzie zintegrowana z funkcją SMS Connect.

Wprowadzenie takiej funkcjonalności do komunikatora Skype jest ze strony Microsoftu dosyć dziwnym ruchem. Aktualnie firma zajmuje się rozwojem aplikacji Your Phone, która na dzień dzisiejszy umożliwia przeglądanie obrazów zapisanych w pamięci urządzenia mobilnego, ale docelowo ma również odpowiadać za odbieranie i wysyłanie wiadomości tekstowych. Co ważne, Your Phone nie będzie wymagał integracji ze Skypem. Dodatkowo, anglojęzyczna wersja Cortany też umożliwia wysyłanie wiadomości SMS z poziomu Windows 10 na telefony z Androidem. Oznacza to, że wkrótce Microsoft będzie posiadał trzy platformy odpowiadające za to samo działanie, ale w trochę inny sposób.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia