Przyspieszanie aktualizacji opcjonalnych Windows 11 w Microsoft Intune

Przyspieszanie aktualizacji opcjonalnych Windows 11 w Microsoft Intune

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/27/2024, 3:13 PM

Liczba odsłon: 338

Microsoft ogłosił nową funkcję dla administratorów IT w firmach, odpowiedzialnych za aktualizację komputerów z Windows. Mogą oni teraz przyspieszać aktualizacje niezwiązane z bezpieczeństwem (non-security updates) dla systemu Windows 11. Wcześniej mogli oni przyspieszać jedynie aktualizacje zabezpieczeń, np. te z Patch Tuesday.

Z ekscytacją ogłaszamy znaczące rozszerzenie funkcjonalności Expedite: możliwość przyspieszenia aktualizacji niezwiązanych z bezpieczeństwem.

Przyspieszone aktualizacje (Expedited updates) to funkcja, która już dowiodła swojej wartości w zarządzaniu aktualizacjami zabezpieczeń poprzez Intune i Microsoft Graph. Przyspieszając aktualizacje niezwiązane z bezpieczeństwem, możesz szybko pozyskać wiele poprawek, którym inni przydają krytyczne znaczenie. Ponadto chcemy umożliwić Ci wdrażanie aktualizacji poza zakresem (out-of-band - OOB) na urządzenia szybciej niż kiedykolwiek. W skrócie, możesz usprawnić stabilność, wydajność i funkcjonalność urządzeń, odpowiadając na problemy jakościowe przed następną aktualizacją zabezpieczeń.


— Microsoft

Według oficjalnej dokumentacji przyspieszone zasady aktualizacji tymczasowo zastępują odroczenia i inne ustawienia, aby zainstalować aktualizacje tak szybko, jak to możliwe. Ten proces umożliwia urządzeniom rozpoczęcie pobierania i instalowania przyspieszonej aktualizacji bez konieczności oczekiwania na zaewidencjonowanie aktualizacji przez urządzenie. Aby funkcjonalność mogła objąć aktualizacje niezwiązane z bezpieczeństwem, muszą zostać spełnione określone wymagania:

Włączanie przyspieszonych aktualizacji w Microsoft Intune niezwiązanych z bezpieczeństwem działa tak samo jak w przypadku aktualizacji zabezpieczeń. Szczegółowe instrukcje Microsoft podaje na blogu – link poniżej.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/expedite-non-security-updates-in-windows-11/ba-p/4093249

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia