Przesuwaj pasek narzędzi i optymalizuj wideo, udostępniając ekran w Teams

Przesuwaj pasek narzędzi i optymalizuj wideo, udostępniając ekran w Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/4/2024, 8:00 PM

Liczba odsłon: 384

Microsoft ogłosił dostępność nowych funkcji Teams, które ulepszą doświadczenie prezentowania na spotkaniach – swobodne przenoszenie paska narzędzi prezentera i optymalizacja wideo jednym kliknięciem, aby poprawić jego płynność.

Kiedy udostępniasz ekran na spotkaniu Microsoft Teams, możesz teraz łatwo przesuwać pasek narzędzi prezentera w dowolne miejsce na ekranie. Ułatwia to dostosowanie widoku w oparciu o układ udostępnianej zawartości, tak aby prezenter mógł cały czas widzieć ważne obszary ekranu. Dodano także przycisk, który pozwala ręcznie zoptymalizować odtwarzanie wideo podczas udostępniania ekranu. Jeśli automatyczne wykrywanie wideo nie działa albo jest opóźnione, możesz użyć przycisku "Optymalizuj" na pasku narzędzi prezentera, aby upewnić się, że zawartość jest wyświetlana tak płynnie, jak to możliwe. Jak to działa?

  1. Rozpocznij spotkanie Teams i gdy nadejdzie czas prezentacji, naciśnij Udostępnij, aby udostępnić ekran.
  2. Możesz teraz przesuwać pasek narzędzi prezentera z jego domyślnej lokalizacji na górze ekranu w dowolne inne miejsce. Kliknij dowolny nieinteraktywny obszar paska (np. uchwyt zaznaczony na zrzucie ekranu poniżej) i przeciągnij pasek.

    Przesuwaj pasek narzędzi i optymalizuj wideo, udostępniając ekran w Teams

    Uwaga: po 4 sekundach nieaktywności pasek zminimalizuje się, jednak dalej będzie wyświetlał czerwoną plakietkę, aby wskazywać, że trwa sesja udostępniania ekranu.
  3. Przesuwaj pasek narzędzi i optymalizuj wideo, udostępniając ekran w Teams

  4. Jeśli udostępniasz wideo lub inną szybko poruszającą się zawartość, kliknij przycisk Optymalizuj na pasku narzędzi, aby uzyskać płynniejsze doświadczenie odtwarzania.
  5. Przesuwaj pasek narzędzi i optymalizuj wideo, udostępniając ekran w Teams

Aby korzystać z tych funkcji, obecnie musisz być członkiem Teams Public Preview albo Microsoft 365 Targeted Release i używać nowego klienta Teams na Windows lub macOS. Pozostali uczestnicy nie muszą korzystać z Teams Public Preview.

Źródło: https://insider.microsoft365.com/en-us/blog/freely-move-toolbar-and-optimize-video-in-microsoft-teams-screensharing

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia