Przeprojektowana witryna Office.com już dostępna dla klientów biznesowych i edukacyjnych

Przeprojektowana witryna Office.com już dostępna dla klientów biznesowych i edukacyjnych

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/11/2022, 4:28 PM

Liczba odsłon: 3467

Na konferencji Ignite w listopadzie zeszłego roku Microsoft zaprezentował odświeżenie aplikacji Office dla Windows i Office.com. Zmiany mają przede wszystkim rozszerzyć produktywność użytkowników biznesowych. Aktualizacja była udostępniana etapami, a teraz Microsoft ogłosił, że do końca tygodnia nowa strona Office.com będzie dostępna dla wszystkich klientów biznesowych i edukacyjnych.

W najbliższych dniach każdy ze służbowym lub szkolnym kontem Microsoft będzie mógł korzystać z nowego doświadczenia Office.com do zarządzania plikami i rozpoczynania pracy z aplikacjami Office. Witryna Office.com została przeprojektowana równolegle z aplikacją Office dla Windows, aby obie były centrum zawartości użytkownika — miejscem, gdzie mamy dostęp do wszystkich plików i dokumentów, które rozumie, co potrzebuje naszej uwagi, i w którym możemy zacząć tworzenie treści.

Niektóre z najważniejszych nowości w tej aktualizacji to:

  • Przeprojektowany ekran główny z sekcją szybkiego dostępu: pozwalający łatwo dostać się do plików związanych z naszą pracą. Dodano tu filtry, które można dostosowywać, dzięki czemu możemy jednym kliknięciem wyświetlać zawartość podług współpracowników, typu dokumentu i nie tylko.
  • Nowe okienko "Moja zawartość": pomagające zyskać dostęp do wszystkich prac związanych z nami, bez względu na typ pliku, miejsce jego przechowywania lub sposób, w jaki został udostępniony. Nowe widoki "Przeglądaj według" ułatwiają znajdowanie treści powiązanych z osobami, z którymi pracujemy, lub ze spotkaniami, które odbyliśmy, dzięki czemu możemy szybko znaleźć załączniki, nagrania spotkań, Loops lub dowolny inny potrzebny plik. Dodano również mechanizm Infinite Scroll, co ułatwia przeglądanie bez potrzeby klikania kolejnych stron wyników wyszukiwania.
  • Nowe okienko "Tworzenie": ułatwiające przeglądanie wszystkich aplikacji w jednym miejscu i szybkie tworzenie nowej zawartości. Jednym kliknięciem można utworzyć nowy plik lub dokument albo też użyć nowego narzędzia szablonu. Wybieramy rodzaj treści, którą chcemy utworzyć, a następnie zobaczymy różne opcje szablonów w wielu aplikacjach jednocześnie, dzięki czemu możemy zdecydować, która opcja najlepiej nam odpowiada. Jest to również miejsce, w którym można znaleźć szablony z brandingiem naszej organizacji (musi to być włączone przez dział IT).

Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić to samemu! Wystarczy udać się na stronę https://www.office.com/ i zalogować się na koncie służbowym lub szkolnym.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia