Project xCloud z premierą w Polsce już 15 września. Ponad 100 gier na start

Project xCloud z premierą w Polsce już 15 września. Ponad 100 gier na start

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/4/2020, 9:03 PM

Liczba odsłon: 2754

W zeszłym miesiącu zostało oficjalnie potwierdzone, że Project xCloud stanie się częścią Xbox Game Pass Ultimate, przy czym cena abonamentu nie wzrośnie. Dzięki usłudze grania w chmurze będziemy mogli zagrać w ponad 100 tytułów Xbox Game Pass na telefonach i tabletach. Dzisiaj nadeszła kolejna zapowiedź, tym razym dotycząca daty premiery i dostępności usługi. Szczegóły poniżej.

Od czasu wprowadzenia w 2017 roku Xbox Game Pass przyzwyczaił już graczy do wolności odkrywania i grania w gry ze stale aktualizowanej biblioteki. Obecnie z usługi korzysta ponad 10 milionów użytkowników, co już samo w sobie wiele mówi o jej sukcesie. Game Pass debiutował na konsolach, by później objąć też komputery PC. Następnym wielkim krokiem jest włączenie do tego urządzeń mobilnych — od razu z dostępem do serwerów xCloud.

Począwszy od 15 września, członkowie Xbox Game Pass Ultimate będą mogli grać w ponad 100 gier w chmurze na telefonach lub tabletach z Androidem.

Dzięki dodaniu gamingu w chmurze członkowie mogą odkrywać i wypróbowywać nowe gry na telefonach i tabletach z Androidem. Członkowie Xbox Game Pass Ultimate mają ponadto wspólną bibliotekę gier, więc nie ważne, czy Wasi przyjaciele preferują grać na Xbox One, urządzeniach mobilnych, czy PC.

— Kareem Choudhry, Corporate Vice President, Project xCloud, Microsoft

Granie w chmurze (Cloud gaming) w Xbox Game Pass Ultimate będzie dostępne na urządzeniach z Androidem w dniu premiery na 22 rynkach, w tym w Austrii, Belgii, Kanadzie, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Węgrzech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Słowacji, Hiszpanii, Korei Południowej, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.