Premiera HoloLens 2.0 będzie transmitowana na żywo

Premiera HoloLens 2.0 będzie transmitowana na żywo

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 2/19/2019, 12:07 PM

Liczba odsłon: 1023

Już 24 lutego, podczas konferencji Microsoft na MWC 2019 w Barcelonie, gigant ma pokazać nową generację gogli HoloLens. Czekaliśmy na to od 3 lat i być może już w tym tygodniu doczekamy się godnego następcy. Oryginalne gogle HoloLens nie zdobyły niestety należytej popularności, głównie z powodu wysokiej ceny i de facto małej przydatności dla zwykłego człowieka. Świetnie się przyjęły natomiast na rynku komercyjnym. Podbiły fabryki, szpitale, uczelnie, a nawet koszary!

O tym, jak będą wyglądać w rzeczywistości gogle HoloLens 2.0, dowiemy się być może już w tę najbliższą niedzielę. Konferencja Microsoftu będzie transmitowana na żywo, na stronie Microsoftu. Rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego. Oczywiście o wszystkim będziecie mogli przeczytać na CentrumXP.

To, co wiemy już teraz, to fakt, że nowe gogle będą wyposażone w ulepszoną jednostkę HPU (Holographic Processing Unit) z dodatkowymi możliwościami opartymi o sztuczną inteligencję. Bardzo możliwe, że w środku nowych gogli drzemać będzie smok, czyli procesor ARM Snapdragon XR1, który został opracowany specjalnie w tym celu i ma za zadanie zapewnić najlepsze wrażenia z korzystania z VR i AR. Bardzo możliwe, że doczekamy się również łączności 5G - to sprawi, że HoloLens 2 staną się lżejsze, wygodniejsze i o wiele bardziej mobilne.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia