Pomocnik konsoli Xbox zostanie wkrótce wycofany

Pomocnik konsoli Xbox zostanie wkrótce wycofany

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/31/2023, 3:20 PM

Liczba odsłon: 1286

W lutym 2019 roku Microsoft przemianował aplikację Xbox na Windows 10 (z 2014 r.) na Xbox Console Companion (Pomocnik konsoli Xbox). Jego ikona zamiast logo Xboksa zaczęła przypominać Xbox One. W tym samym czasie firma uruchomiła nową aplikację Xbox dla systemu Windows, teraz obsługiwaną również na Windows 11. Wkrótce pozostanie to jedyna oficjalna aplikacja Xboksa na PC.

Na stronie pomocy technicznej Xbox czytamy teraz:

W dniu 28 lipca 2023 r. ogłosiliśmy, że aplikacja Xbox Console Companion w systemie Windows zostanie wycofana dnia 28 sierpnia 2023 r. Jeśli to Ciebie dotyczy i szukasz sposobów na dalsze korzystanie z gier, usług i społeczności Xbox na urządzeniu z systemem Windows, aplikacja Xbox dla systemu Windows zapewni Ci łączność ze wszystkimi elementami dotyczącymi Xbox i grami na urządzeniu z systemem Windows.

Wraz z wycofaniem "Pomocnika" użytkownicy konsoli na Windows 10 i Windows 11 będą kierowani do aplikacji Xbox. Pozwoli to posiadaczom pecetów pobierać i grać w gry PC, zdalnie grać w gry na konsoli Xbox poprzez sieć lokalną, uzyskiwać dostęp do Xbox Cloud Gaming (subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate) i nie tylko.

Po majowej aktualizacji aplikacja Xbox pozwala też przeglądać listę znajomych i okno czatu podczas grania na PC. Użytkownicy mogą też korzystać z Paska gry Xbox (Xbox Game Bar), który pozwala m.in. wykonywać zrzuty ekranu i nagrywać klipy wideo w dowolnym miejscu systemu (nie tylko w grach), uzyskać statystyki wydajności i nie tylko.

Źródło: https://support.xbox.com/pl-pl/help/games-apps/game-setup-and-play/about-xbox-app-for-windows

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia