Pionowe karty wkrótce w OneNote na Windows

Pionowe karty wkrótce w OneNote na Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/8/2022, 10:00 AM

Liczba odsłon: 1292

Pionowy pasek kart zdobył już niemałą popularność w przeglądarce Microsoft Edge, ale ten rodzaj interfejsu sprawdza się również w innych aplikacjach. W przypadku OneNote na Windows był on wręcz na pierwszym miejscu wśród najbardziej wyczekiwanych funkcji. I oto nadchodzi! Microsoft zapowiedział wprowadzenie tego układu na początku 2023 roku.

Microsoft poinformował, że opcja ustawienia interfejsu użytkownika w OneNote na Windows znajduje się na 1. miejscu wśród requestów od nauczycieli i szkół, które odchodzą od wersji OneNote dla Windows 10. Opcja ta umożliwia sprowadzenie stron, sekcji i notesów do pionowego panelu po lewej stronie okna — wówczas poziome karty na górze znikają. Z danych Microsoftu wynika, że również wielu uczniów preferuje ten układ, który upraszcza nawigację i sprawia, że OneNote "wygląda tak samo" na wielu platformach, wliczając w to przeglądarki, komputery Mac i iPady.

Pionowy pasek kart w OneNote na Windows

Zawsze uznajemy za priorytet feedback edukatorów, więc z ekscytacją ogłaszamy, że nowy sposób nawigacji w waszych notesach, sekcjach i stronach trafi do OneNote na Windows na początku 2023 roku 🥳 — czytamy w zapowiedzi. Nowy układ kart będzie opcjonalny. Użytkownicy będą mogli pozostać przy poziomym układzie lub wybrać ręcznie pionowy. Aby to zrobić:

  1. Kliknij zakładkę Widok, a następnie Układ kart.
  2. Zaznacz opcję Pionowe karty.
  3. Twoje notesy i strony pojawią się po lewej stronie.

Funkcjonalność będzie dostępna tylko w aplikacji desktopowej OneNote na Windows. OneNote dla Windows 10, który jest obecnie wycofywany i który zostanie wchłonięty przez tę pierwszą aplikację, nie będzie dawał tej możliwości. Jako pierwsi dostęp do nowej funkcji otrzymają Office Insiderzy.

Dowiedz się więcej i sprawdź ofertę Microsoft 365 dla Edukacji w Sklepie CentrumXP!