Paint z ciemnym motywem dostępny dla Windows Insiderów w Beta Channel

Paint z ciemnym motywem dostępny dla Windows Insiderów w Beta Channel

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/14/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 725

Aktualizacja Painta dla Windows 11 z ciemnym motywem, nowymi kontrolkami i ulepszonymi klawiszami dostępu jest już dostępna dla Insiderów w Beta Channel. Od początku czerwca była ona testowana w kanałach Canary i Dev (wersja 11.2304.17.0), a teraz już najprawdopodobniej zmierza do Windows 11 w wersji 23H2.

W tej aktualizacji wprowadzona została obsługa trybu ciemnego. Paint domyślnie dostosuje się do motywu systemu, ale możesz samodzielnie zmienić tę opcję na zupełnie nowej stronie ustawień. W wersji tej znajdują się też ulepszenia kontrolek powiększenia, które dają większą elastyczność i kontrolę nad widokiem zawartości. Klasyczne presety są nadal dostępne, ale teraz możesz także powiększać i pomniejszać obraz z większą precyzją za pomocą suwaka lub ustawić niestandardową wartość powiększenia. Wprowadzono też nową opcję dopasowania do ekranu, aby szybko dopasować powiększenie do rozmiaru okna.

Paint - kontrolki powiększenia

Microosft zaktualizował też okno dialogowe "Właściwości obrazu", aby było zgodne ze stylem Windows 11, ale też z tłem samej aplikacji Paint. Dodano także wiele ulepszeń ułatwień dostępu i użyteczności okien dialogowych w całej aplikacji. Ulepszono również obsługę klawiszy dostępu i skrótów klawiszowych, aby poprawić dostępność i produktywność przy korzystaniu z klawiatury.

Klawisze dostępu i skróty klawiszowe w Paint

Paint jest jedną z wielu aplikacji, które zyskały nowe oblicze na Windows 11. Pierwsza fala zmian przyniosła m.in. kompletnie zaktualizowany interfejs w stylu Mica, zaokrąglone rogi, spore zmiany na pasku narzędzi, nowy zestaw rozwijanych menu, nowe kontrolki tekstowe i nie tylko. W kolejnych aktualizacjach pojawiły się takie zmiany, jak nowe okna dialogowe "Edytuj kolory" i "Zmiana rozmiaru i pochylanie", wybieranie koloru dodatkowego przez kliknięcie z wciśniętym Shiftem i nie tylko.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/06/01/updated-paint-app-for-windows-11-begins-rolling-out-to-windows-insiders-with-dark-mode-and-zoom-improvements/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia