Pierwszy oficjalny build Windows 11 23H2 dostępny w Beta Channel (22631.2048)

Pierwszy oficjalny build Windows 11 23H2 dostępny w Beta Channel (22631.2048)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/13/2023, 8:05 PM

Liczba odsłon: 1455

Windows 11 Insider Preview otrzymał dziś aktualizację w Beta Channel. Jak zwykle są to dwa buildy: 22631.2048 z nowymi funkcjami i 22621.2048 bez nich. Główną nowością jest widok "Galeria" w Eksploratorze plików, przez 3 ostatnie miesiące testowany w Dev Channel. Oprócz tego jest to pierwszy oficjalny build 23H2. Więcej szczegółów poniżej.

Windows 11 23H2: zmiany w aktualizacji KB5026440
(OS Build 22631.2048) w Beta Channel

Galeria w Eksploratorze plików

Galeria to nowa funkcjonalność Eksploratora plików, zaprojektowana, aby ułatwiać dostęp do naszej kolekcji zdjęć. Zawartość widoczna w Galerii jest taka sama, jak w widoku Wszystkie zdjęcia w aplikacji Zdjęcia.

Galeria w Eksploratorze plików

Galeria jest zoptymalizowana tak, by zapewniać dostęp do ostatnio zrobionych zdjęć. Jeśli masz skonfigurowaną kopię zapasową rolki aparatu w OneDrive na telefonie, to pochodzące z niej zdjęcia będą automatycznie pojawiać się na górze widoku Galerii. Możesz wybierać, które foldery mają być wyświetlane w Galerii, poprzez wysuwane menu Kolekcja. Możesz również dodawać podfoldery z istniejących źródeł, aby odfiltrowywać część plików, takich jak np. tła pulpitu albo rzeczy importowane z karty SD/aparatu.

Galeria w Eksploratorze plików

Galeria działa również w oknie dialogowym wybierania plików ("Otwórz"), zapewniając taką samą łatwość obsługi w sytuacjach, takich jak wstawianie załączników, dodawanie grafik do prezentacji PowerPointa czy tworzenie postów w mediach społecznościowych.

Dodaj zdjęcia z telefonu do Galerii w Eksploratorze plików

Ponadto dostęp do rolki aparatu z telefonu na Twoim komputerze jest teraz znacznie łatwiejszy dzięki widokowi Galerii w Eksploratorze plików. Pojawił się w nim nowy przycisk "Dodaj zdjęcia z telefonu", który pomaga skonfigurować PC, aby był gotowy do wyświetlania tych zdjęć. Aby rozpocząć, kliknij przycisk, by otworzyć URL z kodem QR, który możesz następnie zeskanować telefonem.

Zmiany i ulepszenia w buildzie 22631.2048

Aktualizacja do wersji 23H2

  • Windows Insiderzy w kompilacji 22631 zobaczą w Ustawieniach > System > Informacje oraz po uruchomieniu polecenia winver, że wersja systemu to teraz Windows 11 23H2. Microsoft podaje, że oznacza to, iż 23H2 będzie tegoroczną aktualizacją funkcji, która zostanie dostarczona klientom podobnie jak ostatnie aktualizacje funkcji Windows 10.

Pasek zadań i zasobnik systemowy

  • Po aktualizacji do tego builda po kliknięciu prawym przyciskiem aplikacji na pasku zadań może pojawić się opcja zakończenia zadania. Funkcja ta nie działa jednak poprawnie i zostanie naprawiona w następnym buildzie w Beta Channel.

Eksplorator plików

  • Dodano możliwość odłączania i scalania kart Eksploratora plików.

Dla deweloperów

  • Microsoft przenosi stronę "Dla deweloperów" z Ustawień > Prywatność i bezpieczeństwo do Ustawień > System.

Poprawki błędów w buildzie 22631.2048

Pasek zadań

  • Rozwiązano problem z zawieszaniem się paska zadań w trakcie inicjalizacji. Ładowanie nie było zakończone.

Eksplorator plików

  • Rozwiązano problem z wysypywaniem się explorer.exe przy ładowaniu plików .WEBP.
  • Microsoft zajął się problemem z zawieszaniem się Eksploratora podczas przeglądania zasobów sieciowych.

Powiadomienia

  • Rozwiązano problem z niespodziewaną sugestią, by wyłączyć powiadomienia, z którymi regularnie wchodzisz w interakcję.

Aktualizacja Microsoft Store

Windows Insiderzy we wszystkich kanałach, korzystający z Microsoft Store w wersji 22306.1401.x.x+, zobaczą teraz nowości w aplikacji:

  • Więcej informacji o cenniku: aby pomóc Wam podejmować decyzje zakupowe, Sklep będzie teraz wyświetlał informacje o najniższej cenie produktu w ciągu ostatnich 30 dni.
  • AI Hub: to nowa, specjalnie przygotowana sekcja Sklepu, w której Microsoft promuje "najlepsze doświadczenia AI zbudowane przez społeczność deweloperów oraz przez Microsoft". W tym miejscu klienci będą mogli odkrywać apki, w których istotną rolę odgrywa sztuczna inteligencja. Przykłady to m.in. Luminar Neo, Lensa, Descript, Krisp, Podcastle, Gamma, Copy.ai, Tripnotes i wiele innych. Twórcy mogą zgłaszać swoje aplikacje do AI Hub, korzystając z oficjalnego formularza. Sekcja jest na razie dostępna tylko w USA.

AI Hub

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/07/13/announcing-windows-11-insider-preview-build-22621-2048-and-22631-2048/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia