OneDrive dla Firm - koniec oferty bez limitu miejsca

OneDrive dla Firm - koniec oferty bez limitu miejsca

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/28/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 552

Oferty nielimitowanych magazynów w chmurze powoli znikają z rynku. Ostatnim, który pozbywa się tych planów, jest Microsoft. Zrezygnował on z oferowania OneDrive for Business (Plan 2), który dawał nieograniczoną pojemność dysku w chmurze. Jakie pozostały alternatywy?

Jeśli chodzi o samodzielne subskrypcje OneDrive, Microsoft oferuje teraz już tylko OneDrive for Business (Plan 1) (19,11 zł/msc lub 18,11 zł/msc w Sklepie CentrumXP) z pojemnością 1 TB. Oferuje także 1 TB przestrzeni dyskowej na użytkownika w ramach dwóch planów Microsoft 365 Business. Wcześniej firma miała dodatkową opcję – OneDrive for Business (Plan 2), która oferowała nieograniczone miejsce na pliki na użytkownika, jeśli firma kwalifikowała się do tej opcji. Ten plan został po cichu usunięty mniej więcej w połowie lipca.

Poproszony o komentarz przez redakcję TechRadar, rzecznik Microsoft nie potwierdził bezpośrednio usunięcia Planu 2, ale poinformował o zmianach w ofercie OneDrive:

W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów Microsoft usprawnił proces zakupu dla klientów, którzy używają samodzielnych planów OneDrive for Business. Klienci, będący obecnie w tych planach, nadal będą mogli dodawać stanowiska i odnawiać ich licencje.

Sugeruje to, że klienci, którzy dotąd mieli wykupioną subskrypcję OneDrive for Business (Plan 2), będą mogli odnawiać umowę na tych samych warunkach. W jaki jednak sposób usunięcie oferty bez limitu stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie klientów — to już mogą wiedzieć tylko marketingowcy i PR-owcy...

Źródło: https://www.techradar.com/pro/exclusive-microsoft-quietly-ends-unlimited-cloud-storage-option-on-onedrive

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia