Oficjalnie: Windows 8.1 Preview 26 czerwca, całość za darmo

Oficjalnie: Windows 8.1 Preview 26 czerwca, całość za darmo

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 5/14/2013, 6:44 PM

Liczba odsłon: 4563

Windows Blue to już oficjalnie Windows 8.1, publiczna wersja Preview zostanie wydana 26 czerwca, a finalna edycja zostanie udostępniona użytkownikom całkowicie za darmo. Takie informacje ogłosiła dziś dyrektor działu Windows.

Podczas dzisiejszej konferencji JP Morgan Technology, Media and Telecom Conference w Bostonie dyrektor Tami Reller oświadczyła, że oficjalną nazwą zestawu aktualizacji dla systemu Windows 8 jest Windows 8.1. Dyrektor dodała również, że aktualizacje będą udostępnione całkowicie za darmo i w tym samym czasie zostaną wydane również dla systemu Windows RT. Ważną informacją jest też to, że finalna wersja Windows 8.1 zostanie wydana do końca roku kalendarzowego. Reller nie podała żadnej konkretnej daty, ale jeżeli Windows 8.1 przyjmie tryb wydawniczy Windows 8, należy się spodziewać, że w okolicach sierpnia powstanie kolejna testowa wersja RTM, a wydanie finalne pojawi się w październiku lub na początku listopada.

Reller zapewniła też, że publiczna wersja Preview Windows 8.1 zostanie wydana 26 czerwca, tuż po zakończeniu konferencji BUILD, na której też zestaw aktualizacji zostanie w pełni zaprezentowany. Dyrektor działu Windows uchyliła rąbka tajemnicy i nie powiedziała nic na temat tego, co będzie zawierać edycja Preview. Jednak należy się spodziewać, że użytkownicy znajdą dużo zmian, ponieważ wiele nowości zostało odkrytych przez nich samych we wcześniejszych wersjach Windows 8.1, które wyciekły do Internetu, m.in. funkcja zamykania systemu przez przeciągnięcie krawędzi ekranu, lepszą obsługę wielu monitorów, własnościowy menadżer plików oraz więcej opcji personalizacji ekranu startowego oraz nową wersję przeglądarki Internet Explorer.