October 2018 Update wydany ponownie! Microsoft potwierdza

October 2018 Update wydany ponownie! Microsoft potwierdza

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/13/2018, 7:04 PM

Liczba odsłon: 8848

Dziś rano pisaliśmy o tym, że prawdopodobnie October/November 2018 Update zostanie dziś ponownie opublikowany. Dlaczego akurat dziś? Ano dlatego, że mamy drugi wtorek miesiąca (Patch Tuesday), czyli dzień, w którym Microsoft co miesiąc udostępnia aktualizacje zbiorcze. October 2018 Update takie aktualizacje otrzymywał, niemniej jednak docierały one do nielicznych użytkowników, gdyż dystrybucja tej wersji Windows 10 była przed dłuższy czas wstrzymana.

Informacja o ponownym wydaniu October 2018 Update w dniu 13 listopada 2018 roku pojawiła się na stronie historii aktualizacji systemu Windows 10 (na razie tylko w angielskiej wersji językowej). Tym samym Microsoft potwierdza, że październikowa aktualizacja jest już gotowa do pobrania.

Przypomnijmy - 2 października Microsoft wypuścił October 2018 Update, pomijając testy w kręgu Release Preview. Skutki tej decyzji były bardzo złe - użytkownicy zaczęli zgłaszać utratę plików, a pełna lista problemów była dużo dłuższa. Microsoft musiał zareagować drastycznie i wycofał aktualizację do ponownych testów. Tym razem już nie spiesząc się niepotrzebnie, doprowadził nową wersję systemu do stanu używalności. Przynajmniej taką mamy nadzieję!

October 2018 Update

Mimo sporego opóźnienia i wbrew temu, co sugerowali użytkownicy, Microsoft nie zmienił nazwy aktualizacji na November 2018 Update. W komunikacie czytamy też, że najlepiej będzie poczekać, aż aktualizacja zostanie automatycznie zaoferowana naszemu urządzeniu. Microsoft szczegółowo wyjaśnił też, dlaczego wypuścił aktualizację z błędami.

Dlaczego October 2018 Update jest tak zarąbisty?

Windows 10 to chyba najlepszy system, jaki Microsoft kiedykolwiek wypuścił na rynek. Nie można rzecz jasna porównywać ze sobą systemów z lat 90 - jak Windows 95 - z tymi obecnie funkcjonującymi. Lecz pod względem kalibru zachodzących na przestrzeni kolejnych aktualizacji zmian oraz stopnia ich pozytywnego przyjęcia Dziesiątka jest niewątpliwym sukcesem. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie wszystkie zmiany, jakie gigant wprowadził w ciągu tych 3 lat do systemu Windows 10, były zmianami trafnymi.

Dowiedzcie się, dlaczego zdaniem naszego redakcyjnego kolegi, Wojtka Błachno, jest to najlepsza aktualizacja Windows 10 od dnia jego premiery!

Dlaczego October 2018 Update jest tak zarąbisty? Nie żartuję

Jak pobrać i zainstalować Windows 10 October 2018 Update?

Ci z Was, którzy nie chcą czekać, mogą oczywiście skorzystać z pomocy Asystenta aktualizacji systemu Windows 10. Za jego pomocą możecie już teraz zaktualizować komputer do najnowszej wersji lub utworzyć nośnik instalacyjny (USB, DVD lub obraz ISO) w celu zainstalowania czystego systemu Windows 10 October 2018 Update. Jak tego dokonać, opisujemy w artykułach:

Jak pobrać Windows 10 October 2018 Update

Jak zainstalować Windows 10 October 2018 Update

Co nowego w Windows 10 October 2018 Update?

Dla wszystkich żądnych szczegółowych zmian w najnowszej aktualizacji Windows 10 przygotowaliśmy dwa artykuły, w którym podsumowujemy i wymieniamy wszelkie nowości, zmiany i poprawki wprowadzone do systemu. Pierwsza wersja to zestawienie najważniejszych nowości, bez zagłębiania się w drobne usprawnienia. Warto zapoznać się z nimi, aby zdecydować, czy faktycznie October 2018 Update jest dla nas. Z kolei druga propozycja to gigantyczny artykuł naszego redakcyjnego wymiatacza, który potrafi doszukać się nawet najdrobniejszych zmian w systemie Windows. Gorąco zachęcamy do lektury!

Przedstawiamy najważniejsze nowości Windows 10 October 2018 Update

Ogromna lista zmian w Windows 10 October 2018 Update