Nowy Outlook na Windows już ogólnodostępny

Nowy Outlook na Windows już ogólnodostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/22/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 1035

Wczorajszemu eventowi Microsoftu w Nowym Jorku towarzyszyło wiele zapowiedzi i ogłoszeń nie tylko sprzętowych, ale też z domeny oprogramowania. Jedno z nich dotyczyło programu Outlook, którego nowa wersja stała się właśnie ogólnodostępna. Nowy Outlook na Windows był testowany z Insiderami przez ponad rok. Co dokładnie znajduje się w tym wydaniu?

Microsoft ogłosił, że nowy Outlook na Windows jest już ogólnodostępny dla kont osobistych poprzez Microsoft Store na Windows 11 oraz jesienną aktualizację Windows 11 23H2 zaplanowaną na 26 września. Jest to darmowa aplikacja dla użytkowników Windows, zaprojektowana, aby ułatwiać obsługę wielu kont e-mail i kalendarzy w jednym miejscu. To wydanie cechuje nowoczesny interfejs, wspomaganie przez wbudowaną AI, bezpieczne dołączanie zdjęć i dokumentów oraz dostęp do plików OneDrive i aplikacji internetowych Office bez subskrypcji.

W nowej wersji Outlooka na Windows znajdziesz między innymi:

  • Uproszczone zarządzanie wieloma kontami e-mail i kalendarzami w jednej aplikacji.
  • Możliwość pisania lepszych wiadomości z asystą AI: korektą błędów gramatycznych i ortograficznych oraz — dla subskrybentów Microsoft 365 Personal lub Family — Redaktorem Microsoft wychwytującym bardziej złożone błędy i nie tylko. Copilot i inne zaawansowane funkcje AI będą dostępne później.
  • Inteligentne narzędzia do organizacji, takie jak widok Mój dzień, przypinanie wiadomości, planowanie wysłania wiadomości o określonej porze, cofnięcie wysłania wiadomości do 10 sekund czy funkcja czyszczenia skrzynki.
  • Możliwość personalizacji skrzynki z użyciem ponad 50 motywów i 150+ fontów.
  • Filtrowanie złośliwego oprogramowania dla subskrybentów Microsoft 365 Personal, Family lub Basic.

Na nowych urządzeniach z Windows 11 23H2 oraz na niektórych urządzeniach zaktualizowanych do tej wersji nowy Outlook pojawi się jako preinstalowana aplikacja. Jest on obecny na milionach urządzeń, na których został włączony w wersji zapoznawczej. Pozostanie on w tej wersji jeszcze przez jakiś czas u klientów biznesowych. Microsoft ogłosi dopiero datę ogólnej dostępności dla tych klientów.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/outlook-blog/new-outlook-for-windows-now-available/ba-p/3932068